Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Bohumína se srazilo Pendolino s posunovací lokomotivou, nehodu nepřežil strojvedoucí

Po páté hodině ranní se nedaleko železniční stanice v Bohumíně srazila souprava Pendolino s posunovací lokomotivou. Srážku nepřežil strojvedoucí Pendolina. Zranili se čtyři lidé v posunovací lokomotivě a stevardka osobního vlaku. Cestující jsou podle vyjádření ČD v pořádku.

video: L. Běčák / TV Polar
video: L. Běčák / TV Polar
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů, z toho 5 jednotek HZS MSK a jedna jednotka SŽ. Naši hasiči pomáhali lidem s vystupováním ze soupravy." 

Podle mluvčího HZS MSK bylo z vlaku evakuováno 16 osob. Při nehodě zemřel strojvedoucí Pendolina. Souprava mířila do Prahy. Provoz ve stanici byl omezený, vlaky, které Bohumínem projíždějí, nabíraly zpoždění.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policejní hlídka, která přijela na místo jako první, začala neprodleně společně s již zasahujícími hasiči s evakuací osob a přípravou zraněných k jejich předávání do péče zdravotníků. Postupně, ve velmi krátké době, dojížděli na místo další policisté. Kromě evakuace a případného poskytování první pomoci zajistili vzhledem k pohybu veřejnosti bezpečný perimetr. Místo události není poblíž žádné frekventované silnici, doprava tak nemusela být omezena. Na místě byli policisté služby pořádkové policie i služby kriminální policie a vyšetřování. Kriminalisté územního odboru Karviná zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Shromažďují a vyhodnocují veškeré dostupné informace k události, nyní jsou stále na místě. Jejich činnost však bude i nadále samozřejmě pokračovat. Ve zjišťování příčin srážky kriminalisté úzce spolupracují primárně s Drážní inspekcí, Českými drahami a Správou železnic. Strojvedoucí vlaku (ročník 1968) bohužel srážku nepřežil. Na místě byl také koroner. Bude nařízena soudní pitva. Výsledek provedené dechové zkoušky u strojvedoucího posunovací lokomotivy byl negativní."
Jan Kučera, generální inspektor Drážní inspekce: "Pravděpodobná možnost je takzvaná nedovolená jízda, to znamená, že pendolino projelo návěstidlo zakazující jízdu, takže nemělo ještě správně postaveno výhybky a vjelo tam, kam nemělo."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail