Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníky Romského festivalu v Karviné hned ze startu rozproudil Jan Bendig

Romský festival v Karviné se po dvou letech vrátil do letního kina. Organizátoři připravili pestrý hudební program a nezapomněli ani na tradiční romskou kuchyni. Hned ze startu návštěvníky rozproudil Jan Bendig.

Uplynulou sobotu patřil areál letního kina v parku Boženy Němcové návštěvníkům již 23. ročníku Romského festivalu. Šlo o jeden z nejstarších romských festivalů v republice a tradičně ho navštívili lidé z širokého okolí i vzdálenějších měst.

Milan Ferenc, hlavní organizátor festivalu: "My si potřebujeme udržet naši kulturu, co máme zakořeněnou v sobě, to je třeba prezentovat a o to mi jde, proto i ty festivaly dělám a hledám i takové, kteří jsou třeba méně známí, ale cítím, že mohou hodně předat."

Program festivalu byl opět poskládaný z romských interpretů z celé České republiky i Slovenska. Zvláště mladou generaci přilákal Jan Bendig, který sem do Karviné jezdí pravidelně.

Jan Bendig, zpěvák: "Já už to taky beru spíše jako tradici, že snad 100 let sem jezdím a vždycky je to tady fajn, tady na tom Ostravsku se ti lidi baví prostě náramně a hrozně se sem těším. Sice dlouhá cesta a pak to stojí za to."

Návštěvníci festivalu z celé Moravy, i Čech, Slovenska a Polska se opět ukázali jako výborní tanečníci a lidé, kteří se umí bavit.

Každoročně nabízí festival nejen možnost poslechnout si žhavé romské rytmy, ale také poznat a pochopit kulturu tohoto etnika.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy