Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ENERGIE A KRAJ: V Ostravě vyrostla první veřejná vodíková plnička

V Ostravě vyrostla ukázka plnicí stanice, která je investičně i provozně velmi úsporná a ekologická. Každá větší firma i úřad si může koupit celou flotilu vodíkových aut a zároveň si postavit svoji vodíkovou stanici.

Jan Světlík, generální ředitel Cylinders Holding: „Stanice, která měla v pořadí být pátá nebo šestá, je nakonec první. Nestavěli jsme ji pro to, aby byla první, ale proto, aby byla efektivní, ekologická, měla malou spotřebu elektrické energie. Výsledkem je to, co vidíte. Stanice je pouze pro osobní vozy, naplní deset, možná třicet aut, podle toho, kolik jim zůstane v nádrži. Je to stanice, která je atypická a klíčová k tomu, aby se udělal velký rozvoj osobní vodíkové dopravy.“

Postupně budou vznikat také velké veřejné plnicí stanice na dálnicích, které zajistí rychlé natankování vodíku na dlouhých trasách. Takovým způsobem můžeme razantně zrychlit rozvoj vodíku v osobní dopravě v celé Evropě. Cylinders Holding má potřebné technologie přepravy a skladování vodíku zvládnuté. I pro energetické projekty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy