Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Speciální autobusy vyvezou každou středu na Praděd seniory a držitele průkazů ZTP

Ve středu 13. července poprvé vyjede speciální autobusová linka, která vyveze seniory a osoby se sníženou mobilitou až k vysílači na Pradědu. Letos pojede celkem jedenáctkrát. Díky ní se mohou méně pohybliví a starší občané dostat do podmanivých míst nejvyššího vrcholu Jeseníků.

Speciálně vypravovaná linka pojede vždy jednou týdně, každou středu až do 21. září.

Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava: "Pro letošní rok se nám podařilo zajistit povolení k 11 výjezdům autobusem k vysílači na Pradědu. První výjezd bude již 13.7.2022 a další budou následovat každou středu. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak mohou hendikepovaní občané a občané starší 65 let navštívit nejvyšší horu Jeseníků. Na linku nasazujeme nízkopodlažní autobus umožňující přepravu až 3 vozíčkářů."

Přeprava bude umožněna pouze cestujícím starším 65 let a majitelům průkazů ZTP (bez omezení věku). Kapacita autobusu je 38 cestujících. V autobuse jsou vyhrazena 3 místa pro cestující na invalidním vozíku.

Miroslav Slaný, mluvčí Z-Group bus: "Vyjíždět bude v 15:10 z Karlovy Studánky, k vysílači na Pradědu dorazí v 15:45. Na cestu zpět z Pradědu vyrazí v 17:15 a do Karlovy Studánky se vrátí v 17:50. Cena jízdenky je 190 Kč. Jízdenky je možné rezervovat a koupit on-line prostřednictvím e-shopu."

Výjezd na Praděd navazuje na linku 910110 Opava – Krnov - Karlova Studánka, která pojede každou středu přes Krnov.

Miroslav Slaný, mluvčí Z-Group bus: "Jízdenky na linku 910110 lze koupit přes IDOS. Na lince platí státní slevy. Rezervace cestujícího na invalidním vozíku z Výjezdu na Praděd bude platná i jako místenka na linku 910110 v obou směrech. Pokud cestující na invalidním vozíku chce využít i linku 910110, uvede svou nástupní zastávku do rezervačního formuláře Výjezdu na Praděd. Na lince 910110 pak zaplatí jízdné u řidiče."

Z vyhlídky na Pradědu ve výšce 80 m, která je přístupná výtahem, je za dobrého počasí krásný rozhled na Lysou horu, Sněžku a Radhošť, při velmi dobré viditelnosti dokonce na Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku nebo Nízké Alpy v Rakousku. Běžně se sem lze dostat po pěších stezkách nebo po cyklistických trasách. Díky speciální autobusové lince si tuto nádheru mohou užít i senioři a osoby se sníženou mobilitou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy