Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Vítězslava Nováka v Porubě projde rekonstrukcí. Ve špatném stavu jsou chodníky i zeleň

Poruba připravuje rekonstrukci náměstí Vítězslava Nováka a části vnitrobloku ve směru k Věžičkám. Chce odstranit neduhy jako špatný stav komunikací a nedostatek parkovacích míst. Revitalizací projde i zeleň v parku.

Tmavý park přerostlý zelení, která už poškodila i veřejné osvětlení, rozbité chodníky v něm i kolem i příjezdová komunikace. Tak dnes vypadá náměstí Vítězslava Nováka v Ostravě-Porubě. Změnit by to měla plánovaná rekonstrukce.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Rekonstrukcí projde silnice kolem parku, která bude rozšířena zhruba o jeden a půl metru. Co se týče samotného parčíku, tak tady projdou rekonstrukcí veškeré zpevněné plochy. 
Projekt řeší nejenom samotné území, ale i dvě plochy mezi ním a Porubskou ulicí. Co se týká zeleně, tak v parku budou pokáceny suché a nezdravé stromy a prořezány husté tisové porosty.

Magda Cigánková, krajinářská architektka: “Budeme tady dávat dřeviny, které rozkvétají už někdy od ledna, od února. Různé vilíny. Potom tady budou cibuloviny, raně kvetoucí keře, raně kvetoucí trvalky.”
Anketa: obyvatelé Poruby: "Už to dávno mělo být. Je to tady jak v džungli a bude to pěkné až se to spraví.”

“Bojím se tady. Brzy ráno, když jdu do práce, tak ano bojím se. A hodně se bojím.”

“Je to tu nešikovné, protože tady vlastně jsem uklouzla. Nečekala jsem to. Už jsem jednou spadla ošklivě, teď jsem padla moc."

Kolem parku a v jeho okolí by mělo vzniknout přes 100 parkovacích stání. Více než 40 nových parkovacích míst vznikne tady na této zeleni. Vjezd na nové parkoviště bude z ulice Porubská.

S realizací by se podle finančních možností mělo začít už příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy