Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský cyklistický tým šlape tisíce kilometrů napříč republikou pro dobrou věc

Na start 10. ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu se postavil také osmičlenný cyklistický tým Moravskoslezského kraje. Štafeta jede ve dne v noci 2222 kilometrů napříč Českou republikou pro svou patronku Janu, která vloni utrpěla těžké zranění na kole. Aby se po náročných operacích a rehabilitaci mohla vrátit do normálního života, ke svým dětem a partnerovi.

Závod, ve kterém závodí smíšené týmy zdravých sportovců a sportovců s hendikepem, odstartoval v úterý 26. července a potrvá do 30. července. Účastníky jsou čtyř nebo osmičlenné cyklistické týmy, v nichž musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Náročnou trasu musí zvládnout za 111 hodin. Každý tým je navíc patronem člověku krátce po úrazu nebo nemoci, který se s handicapem teprve vyrovnává a potřebuje povzbudit.

Tomáš Kotyza, kapitán týmu a ředitel Krajského úřadu MSK v Ostravě: "Chceme samozřejmě jet co nejlepší čas, ale to není to nejdůležitější. Hlavní je ukázat, že jsme skvělý tým. Že jedeme společně, bez předsudků, bez bariér. Že sport a pohyb je otevřený všem bez rozdílů. A také pomoci někomu, který se řízením osudu potýká s nelehkou situací a navzdory těžkému úrazu či nemoci má vůli žít co nejaktivnější život. A tu Jana Macíčková, která se loni na kole při sjezdu těžce zranila, rozhodně má. Už jenom pro své dvě děti."

Věří, že i letos krajský cyklistický tým vše ve zdraví zvládne.

Tomáš Kotyza, kapitán týmu a ředitel Krajského úřadu MSK v Ostravě: "Tak jako v minulých letech, kdy jsme si v některých chvílích sáhli na dno svých sil. V týmu s námi opět jede i Jiří Zdrálek. Je pro všechny ohromnou inspirací. Dokazuje, že i s hendikepem je možné vést plnohodnotný život a navíc pomáhat ostatním."

Má radost, že Metrostav Handy Cyklo Maraton získal letos nejvyšší ocenění Evropské komise, a stojí tak v čele nejlepších integračních projektů sedmadvaceti států EU. Kromě cyklistů, kteří se ve svých týmech budou snažit zdolat trasu v co nejkratším čase, vyrazí na trať také „nesoutěžní“ Peloton naděje. Jeho trasa měří 1633 kilometrů a připojit se k němu symbolicky na pár kilometrů může kdokoliv i v Moravskoslezském kraji. Tématem jsou rozhledny. Do našeho regionu dorazí Peloton naděje v pátek 29. července v 11.35 hodin pod rozhlednu Kanihůra.

Tomáš Kotyza, kapitán týmu a ředitel Krajského úřadu MSK v Ostravě: "Tady se k cyklistům můžete přidat a doprovodit je až do Hladkých Životic."

Podrobnosti najdete na webu projektu Cesta za snem.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail