Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští hasiči u Hřenska doplňují cisterny i nádrže pro vrtulníky

Druhým dnem pracuje nepřetržitě u požáru v národním parku České Švýcarsko v lokalitě u Hřenska sedmičlenný čerpací odřad z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - s velkoobjemovým čerpadlem Somati, dovezeným z Ostravy. Tým doplňuje vodu do cisteren a tlačí ji také do sedm kilometrů vzdálené obce Mezná, kde ji nabírají vrtulníky.

zdroj videa: HZS MSK

Moravskoslezští hasiči pomáhají na místě doplňovat vodu, čerpanou z řeky Kamenice, do hasičských cisteren, určených pro dohašování ohnisek. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vedle toho je společně s dalšími pěti čerpadly Somati instalovanými za sebou (z dalších krajských hasičských sborů) a hadicemi zapojen (zhruba uprostřed) do dálkové dopravy vody do obce Mezná. Délka vedení je odhadována na sedm kilometrů. Tam voda končí ve velkých nádržích, odkud ji nabírají do bambi vaků hasicí vrtulníky."

Čerpadla Somati, propojená kilometry hadic, dosud fungují bezporuchově.

Tomáš Přinosil, velitel čerpacího odřadu HZS MSK: "Nikdy v minulosti se na území České republiky nevytvořilo tak dlouhé hadicové vedení se zapojením velkoobjemových čerpadel."

Velkoobjemové čerpadlo Somati, doplněné o hadice o průměru 120 mm, umožní dálkovou dopravu vody o objemu až 8000 litrů za minutu. Hasiči předpokládají, že příslušníci HZS MSK budou vystřídání za čerstvé síly v sobotu 30.7.2022.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy