Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena bez domova zavraždila v Opavě nožem svého druha, kriminálka řeší dvě vraždy

Dvě vraždy v krátkém časovém rozmezí. Jedna v Novém Jičíně, kde opilý 33letý muž pobodal o 14 let staršího soka. Další případ se odehrál mezi bezdomoveckým párem v Opavě. 52letá žena pobodala svého 30letého druha. Oba viníci už jsou obviněni z vraždy a hrozí jim až 18 let vězení.

Policie zveřejnila podrobnosti k vraždě v Novém Jičíně, o které jsme již psali. V úterý večer tam 33letý muž po předchozí konzumaci alkoholu opakovaně napadl  nožem 47letého muže, který byl v bytě na návštěvě. Dvojice měla podle Novojičínského deníku figurovat v milostném trojúhelníku.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Poškozený i přes poskytnutou pomoc zraněním na místě podlehl. Útočník z místa utekl a krátce po činu byl policisty zadržen. Po vystřízlivění byl obviněn vrchním komisařem ze zvlášť závažného zločinu vraždy."

Mezitím, co krajská kriminálka řešila tento případ, dostali policisté informaci o nálezu pobodaného bezdomovce v průmyslovém areálu bývalé textilky Karnola v Opavě.

svědek: "Policisté byli na místě celou noc a zajišťovali stopy, ten areál je hotový dům hrůzy a nocují tam bezdomovci."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "52letá žena měla napadnout a způsobit bodnořezná poranění 30letému druhovi. Muže nalezli již bez známek života jeho známí. Podezřelou včera kriminalisté zadrželi a ještě ten den ji vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody ve výši od deseti do osmnácti let. V obou případech byly podány podněty k návrhům na vzetí osob do vazby."

Moravskoslezská kriminálka letos řešila už devět případů, které byly kvalifikovány jako vražda nebo pokus o vraždu. V loňském roce jich bylo dohromady sedm a všechny byly objasněny.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail