Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydský Dogmaraton prověří síly závodníků a jejich čtyřnohých parťáků

Sobota 10. září bude v Třinci ve znamení běžeckých závodů psů a jejich majitelů. Chystá se tradiční Beskydský Dogmaraton. Letos bude na výběr ze tří tras. Od té nejkratší až po opravdovou maratonovou v délce 42 kilometrů. Akce má kromě závodů i charitativní podtext. Letos se podpoří poradna rané péče LYDIE v Českém Těšíně. Registrace do závodu probíhá do 31. sprna.

Dogmaraton je kynologický vytrvalostní sport, při kterém se překonávají mimořádné vzdálenosti v určeném časovém limitu. Jak už název napovídá, délka závodu odpovídá délce maratonu 42 195 m a tolerance je +/- 5 km. Závody vedou horským terénem, kde nejde vždy zcela přesně natrasovat 42 km.

Michael Tomanek, organizátor závodu: "V letošním roce jsme si připravili pro závodníky 3 trasy. Trasu Dogmaraton v délce 42 kilometrů s převýšením 1840 metrů. Trasu Short na 23 kilometrů s převýšením 945 metrů a trasu Mini, která má 6,5 kilometru a převýšení 295 metrů."

Nejdelší trasa 4. ročníku Beskydského Dogmaratonu je zařazena do seriálu Mistrovství České republiky v Dogmaratonu. Závodníci tak budou sbírat body do celkové klasifikace MČR.

Michael Tomanek, organizátor závodu: "Trasa Mini je známa s předstihem a závodníci si prakticky jen oběhnou Gutský vršek. Trasy Short a Dogmaraton se závodníci dozvídají až v den závodu a je to pro ně překvapení, jelikož se trasa každý rok mění, ale trasy vedou obvykle kolem Javorového a okolí."

Závod má každoročně i charitativní podtext, jelikož část startovného putuje na nějaký vybraný projekt.

Michael Tomanek, organizátor závodu: "V letošním roce jsme se rozhodli podpořit poradnu rané péče LYDIE z Českého Těšína, která podporuje děti a jejich rodiny od narození do 7 let, které jsou zdravotně postižené nebo mají potíže ve vývoji."

Závod proběhne v sobotu 10. září a start i cíl jsou v areálu PZKO Třinec-Guty. Registrace běží do konce srpna.

Nahlásit chybu


K tématu
Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail