Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové vzniklo nové politické hnutí Bezpečná země

V nadcházejících komunálních volbách bude v Orlové kandidovat celkem deset politických subjektů. Mezi nimi i jedno zcela nově založené hnutí Bezpečná země, které představilo svůj program na tiskové konferenci.

Bývalý starosta Orlové Tomáš Kuča chce opět usednout na radnici a i proto je jedničkou v nově vzniklém hnutí Bezpečná země. Své vize a program hnutí představilo v úterý na faře evangelického kostela.

Tomáš Kuča, lídr hnutí Bezpečná země: "Nabízíme úplně nový pohled na komunální politiku. Chceme s lidmi debatovat a diskutovat o tom, co by chtěli, co by je zajímalo, co by chtěli změnit a ne rozhodovat za ně. Nejsme vázáni žádnými povinnostmi, které směřují z vyšších pater. To znamená, když se dohodneme, můžeme změnit téměř cokoliv. Je to jenom o tom, jak rozdělit finanční prostředky. Chceme s lidmi rozhodovat společně o různých projektech, chceme lidem naslouchat a chceme s nimi tu Orlovou zvelebit. Ať se jedná vodní park, ať se jedná o bezpečnost, o školství, o fotovoltaiku a další věci, které nás teprve čekají.”

Hnutí má dále v programu řešení problematiky s nedostatkem parkovacích míst, lepší zajištění zdravotní péče a vyřešení otázky kolem rekonstrukce koupaliště.

Martin Mazur, člen hnutí Bezpečná země: "Alternativa je, že bychom chtěli udělat takové minikoupaliště, brouzdaliště, mlhoviště. Máme to napsáno i v našem volebním programu. Je to lehká varianta, je to bezúdržbové, není to moc nákladné a mohly by se tam svlažit a zchladit rodiny, matky s dětmi a hlavně relaxační zóna. Takže odpočinek. Tohle tady těm Orlovákům chybí.”

V současné době v 31členném zastupitelstvu působí sedm politických stran a hnutí. Komunální volby pro další čtyřleté období se uskuteční 23. a 24. září.

Nahlásit chybu


K tématu
Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail