Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střízliví řidiči dostávali nealkoholické pivo, naopak vůdce motorového člunu čeká za jedno promile pokuta

Dvě malé děti v motorovém člunu a jedno promile alkoholu v dechu. Kontrola plavidel na Těrlické přehradě odhalila hříšníka, kterého čeká pokuta a zřejmě i zákaz řízení.

Poslední prázdninovou sobotu se konala preventivní akce Bezpečně u vody. Policisté vyjeli na Těrlickou přehradu na svých člunech a další kontroly se konaly v okolí vodní nádrže. Řidiči, kteří měli všechno v pořádku, dostali nealkoholické pivo.

Miroslav Kolátek, preventista Policie ČR: “Jedná se o celorepublikovou akci. Každoročně v letním období prázdnin a v letních měsících navštěvujeme vodní plochy a kontrolujeme. nejen řidiče motorových vozidel v okolí vodních ploch, ale i vůdce plavidel.”

Na kontrolu doplatil muž, který na přehradu vyjel s motorovým člunem, přestože předtím pil alkohol. Opakované dechové zkoušky prokázaly téměř jedno promile. Další správní řízení s ním teď vede Státní plavební správa.

Miroslav Kolátek, preventista Policie ČR: “Smyslem této akce je mimo jiné připomenout řidičům, aby v létě dodržovali a pitný režim zejména pomocí nealkoholických nápojů.”

Se ctí a bez jediného prohřešku vyšli těrličtí jachtaři, kteří právě v době kontroly pořádali soutěž a na přehradě měli několik motorových člunů.

Alexandr Pacek, předseda Klubu jachtingu Těrlicko: “To prostě neexistuje pro nás. Trénujeme děti a ještě řídíme motorové čluny. Samozřejmě jsou tady kontroly na vodě třikrát až čtyřikrát za sezonu, takže musíme být připravení, aby všechno splňovalo požadovanou legislativu.”

V jiné části přehrady však policisté přistihli vůdce plavidla, který za sebou táhl vodního lyžaře v místě, kde to není povoleno. Naopak rybáři měli vše v pořádku a kontrolou prošli bez postihu.

Nahlásit chybu


K tématu
ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail