Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polská cyklistka nevěděla, že je na dálnici! Žena policistům tvrdila, že ji na místo navedla navigace

Na dálnici ji navedla navigace - přesně to tvrdila žena, za kterou ve čtvrtek 1. září 2022 před desátou hodinou dopoledne vyrazila hlídka dálničního oddělení Frýdek-Místek. Na tísňovou linku policisté dostali informaci, že po dálnici D48 se pohybuje cyklista.

video: PČR

Policisté ženu dostihli v katastru Nošovic ve směru na Český Těšín. Na svém kole jela v odstavném pruhu. Při kontrole uvedla, že se z Frýdku-Místku vrací domů do Polska. O tom, že se ocitla na dálnici, vůbec nevěděla, navedla ji tam navigace. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: "Za přestupek, kterého se dopustila, jí policisté v příkazním řízení udělili pokutu. Pro její bezpečnost ji následně doprovodili na nejbližší sjezd a poradili trasu, kterou může dojet do svého cíle, ovšem tentokrát již mimo dálnici."
Daniela Vlčková, mluvčí PČR: "Připomínáme, že podle zákona o provozu na pozemních komunikacích je na dálnici povolen pouze provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž rychlost dosahuje minimálně 80 kilometrů v hodině. Z toho vyplývá, že cyklisté a chodci sem mají vstup a vjezd zakázán. Jde především o jejich bezpečnost. Pohybovat se v místech, kde vozidla dosahují rychlosti až 130 kilometrů v hodině, je hazard se životem."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy