Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou hlasovat v anketě Moravskoslezská sestra roku 2022

Podpořit svou oblíbenou zdravotní sestřičku v anketě Moravskoslezská sestra roku 2022 může ode dneška i veřejnost. Práce odborné poroty, která z nominací musela vybrat patnáct finalistek v pěti kategoriích, skončila. Teď mají část výsledku soutěže v rukou pacienti.

Lidé mohou na webových stránkách ankety vybrat svou favoritku, která obdrží titul Sestra veřejnosti. Třítýdenní hlasování začíná v pondělí 5. září 2022, skončí v pondělí 26. září 2022 ve 23:59 hodin.

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje: "Anketu Moravskoslezská SESTRA 2022 pořádáme proto, abychom nahlas poděkovali všem zdravotníkům, kteří se starají a pečují o pacienty, a ocenili ty nejlepší. A také, abychom blíže představili veřejnosti tuto profesi, zvýšili její společenskou prestiž a vzbudili zájem mladých lidí o tuto práci. Hlavně v posledních letech covidové pandemie jsme si více než kdy jindy uvědomili, jak náročná, důležitá a nepostradatelná je."

Podpořit svou oblíbenou sestru mohou hlasující až pěti hlasy během jednoho dne. Zvýší také svou šanci při losování jednoho z nich, který obdrží mobilní telefon a 2 vstupenky na galavečer Moravskoslezské SESTRY 2022. Ten se bude konat 6. října v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Porota poslala do finále tři sestry v každé z pěti vypsaných kategorií: sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Pořádáním ankety chceme zdravotníkům poděkovat za záchranu zdraví a jasně říct, že si jich opravdu vážíme."

Soutěž Moravskoslezská SESTRA 2022 pořádá Moravskoslezský kraj. První ročník ankety se uskutečnil v roce 2015. Akce se vždy koná pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a odbornou záštitou prezidentky České asociace sester.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy