Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záběry děsivé nehody na dálnici D1: Ujíždějící Lotyš byl obviněn z obecného ohrožení

Policie zveřejnila video z vážné dopravní nehody na dálnici D1 u Bravantic. 29letý Lotyš ujížděl v neděli 28. srpna od čerpací stanice na dálnici bez placení. Snažili se ho zastavit policisté a jeho rychlost místy přesáhla 230 km/h. Následně naboural několik aut před sebou, jedno pak letělo přes střechu. Policie už řidiče obvinila z obecného ohrožení.

zdroj videa: Policie ČR

V neděli po 16. hodině odpoledne přijel na čerpací stanici u dálnice D1 v katastru obce Žerůvky na Olomoucku Cadillac SRX s lotyšskou poznávací značkou. Řidič natankoval přes 54 litrů benzinu za 2 332 korun a vzápětí ujel bez placení směrem na Ostravu. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Při ujíždění byl pronásledován policejní autohlídkou z Dálničního oddělení Kocourovec, přičemž bezprostředně ohrožoval a omezoval ostatní účastníky silničního provozu a na katastru obce Bravantice způsobil dopravní nehodu."

Policie nyní zveřejnila záběry této nehody, které natočila kamera z policejního vozu, který auto pronásledoval. 29letý Lotyš za volantem ohrozil na životě a zdraví minimálně 8 lidí.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "A to 32letého spolujezdce, tři osoby v havarovaném osobním motorovém vozidle tovární značky Renault Scénic, dvě osoby v havarovaném osobním automobilu tovární značky Honda CR-V a dále dvoučlenná osádka blíže neustanoveného osobního automobilu s polskou mezinárodní poznávací značkou, kdy řidič tohoto vozu musel prudce brzdit a strhnout řízení do přilehlého odbočovacího pruhu, aby zabránil střetu."

Orientační test na drogy byl u ujíždějícího řidiče pozitivní. Následné speciální vyšetření už u něj drogy nepotvrdilo. Policisté dále zjistili, že vůz, který řídil je v mezinárodním pátrání.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Vůz procházel databází národního pátrání Lotyšska v souvislosti s protiprávním jednáním na jejich území, kdy tato skutečnost je předmětem jejich šetření."

32letý spolujezdec byl propuštěn na svobodu, ale řidič putoval následně rovnou do ostravské vazební věznice.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V uplynulých dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně po všech doposud provedených procesních úkonech zahájil trestní stíhání 29letého muže lotyšské národnosti jako obviněného ze spáchání přečinu obecného ohrožení."

Policisté se případem stále zabývají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy