Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V chotěbuzském archeoparku se konala akce na podporu pěstounství

Moravskoslezský kraj společně s Psychologickou poradnou v Ostravě pořádá tradiční Dny rodin, které mají podpořit pěstounství. První z těchto akcí se konala v chotěbuzském archeoparku.

Pro děti byl v archeoparku připraven program se soutěžemi a zajímavými ukázkami.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: “Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje pěstounskou péči na svém území. Vážíme si toho, že se nám daří shánět nové a nové pěstouny, kterým není jedno to, že děti vyrůstají v ústavu takových a jednou z takových akcí je právě Dejme dětem rodinu. Pod touto značkou. hledáme nové a nové pěstouny, kteří se chtějí zapojit do systému a pomoci nám s umisťováním dětí přímo do rodiny, do rodinného prostředí. Jednou z podpůrných akcí je také Den rodin, které v Moravskoslezském kraji uskutečňujeme třikrát v roce. Jsou to víkendy na podzim, kterých se účastní nejen pěstouni, ale široká veřejnost, aby se co nejvíce dozvěděla o pěstounské péči."
Renáta Chytrová, ředitelka Centra psychologické pomoci: “Pozvání na tuto akci přijalo 11 doprovázejících organizací, to znamená to jsou organizace, které uzavírají s pěstouny dohodu o pěstounské péči, doprovází je, zajišťují jim vzdělávání, věnují se dětem a podobně. Je tady 11 organizací a začnu naší organizací Centrum psychologické pomoci, pak tady máme Centrum sociálních služeb, máme tady Slezskou diakonii, máme tady Sluníčko, máme tady organizace poskytující sociální služby jako Pluto a zámek Dolní Životice. Jsme příspěvková organizace kraje. Samozřejmě podporujeme pěstouny. Těch není nikdy dost, protože počet dětí, které nemohou vyrůstat ve svých domovech nebo u svých biologických rodičů, se zvyšuje. My se snažíme najít pěstouny pro pěstounskou péči na přechodnou dobu, což znamená je to krizové období na nejdéle jednoho roku, ale pak taky dlouhodobé pěstouny, kteří by pak ty děti z pěstounské péče na přechodnou přebrali a vychovávali je po tu dobu než třeba rodiče získají potřebné návyky a děti si budou moci vzít zpátky, nebo mnohdy se stane, že je to až do zletilosti dětí.”

Další Dny rodin se konají na hradě Sovinci a v Kopřivnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy