Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 19. 9. 2022

V Moravskoslezském kraji je oficiálně už přes 24 tisíc registrovaných uprchlíků z Ukrajiny. Kraj zajistil ubytování pro téměř 7 400 z nich a stále má přes 2 500 volných míst. Průměrně stále denně přichází do kraje přes 60 uprchlíků. Kraj vyplatil 135 milionů korun v kompenzacích ubytovatelům. Provoz Krajského asistenčního centra v Ostravě stál zhruba 40 milionů.

26. září začne fungovat malé KACPU na Dr. Malého. Už tam nebude fungovat humanitární pomoc, ale pouze administrativní. Kraj nezaznamenal žádný problém na školách.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "My jsme měli v mateřských školách 465 dětí. Teď k 1. září je tam 254 dalších, ale máme pořád ještě 1 238 míst volných. Na základních školách je ta situace ještě lepší. Tam bylo přijatých 1 996 v loňském roce. Od 1. září je to 504 a ještě pořád máme 18 250 volných míst. A úplně nejlepší situace je v rámci středních škol, kde máme 88 žáků a nově nastoupili 203 žáci. Všechno to zvládáme bez větších problémů."

Od 1. října se ruší jízdenky zdarma.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Už skutečně nelze tyto věci táhnout dále. Doprava začíná mít veliké problémy. Vychází to z té energetické situace, která je kolem nás."

Nově přicházející obvykle chodí za svými příbuznými a nevyžadují ubytování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy