Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Ostravy se sjeli nejlepší světoví para hokejisté na IPH Cup. Ze zlata se radovali borci z USA

Nejlepší para hokej se opět hrál v Ostravě. Borci USA, Kanady, Česka a výběru složeného z hráčů Slovenska-Německa a Norska se v uplynulém týdnu utkali ve výborné divácké kulise v porubské hale Sareza.

Cílem IPH Cupu 2022 bylo v prvé řadě zahrát si výborný parahokej. A českému svazu se podařilo do Ostravy přivést ty nejlepší týmy světa, se kterými domácí borci nabírali především cenné zkušenosti.

Jiří Šindler, předseda parahokejového svazu: “Každý takový těžký zápas je pro ně především zkušenost a v podstatě i odměna za tu těžkou dřinu, kterou vlastně absolvují během přípravy.”
Jan Szturcz, asistent trenéra: ”Máme začátek sezóny, takže spousta chyb tam ještě je, ale celou tu přípravu budeme zase gradovat směrem k mistrovství světa.“
Alex Ohar, reprezentace ČR: “Jsem velice rád, že tady můžu hrát s takovým týmem jako je teď a doufám, že se posunu daleko tady tím.”
Zdeněk Krupička, reprezentace ČR: “Myslím, že nálada je dobrá, že si ten turnaj užíváme a můžeme vyzkoušet zase nějaké nové věci.”

I když čeští borci nakonec v boji o bronz podlehli mezinárodnímu parahokejovému výběru 2:3, opět se ukázalo, že Ostrava je sportovní město, které má skvělé fanoušky. Ti českou reprezentaci v poslední třetině hnali ke skvělému výkonu. Dvakrát skórovali, vyrovnat však nakonec nedokázali.

anketa: diváci: “Jsou tady kluci, mladí bubeníci, takže když ostatní nefandí, tak je to tady hlasité. Atmosféra je skvělá.”
“Výborná, je to fajn.”

Ve finále favorité z USA porazili Kanadu 4:0. Američané tak potvrdili, že konkurovat jim může málokdo a z Ostravy si vezou další vítězství – tentokrát zlaté medaile z International Para Hockey Cupu

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy