Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmladší jezdec Hubertovy jízdy v karvinském zámeckém parku měl teprve tři roky

V zámeckém parku se konala opět po roce konala Hubertova jízda. Jezdci na koních z celého Karvinska touto tradicí ukončili svou jezdeckou sezónu.

Hubertova jízda byla tradičně zahájena v blízkosti zámku Fryštát. Do zámeckého parku koně patřily od nepaměti, šlechtický rod Larisch-Mönnichů koně vlastnil, hony byli jejich oblíbenou kratochvílí.

Po slavnostním zahájení se diváci přesunuli do areálu Lodiček, kam také po projížďce parkem jezdci s koňmi dorazili.

Veronika Danišová, účastnice Hubertovy jízdy: “Nejmladší jezdec je náš syn Dominik Oravec, na koni Malý. Už jsme se zúčastnili i loni, jel jako dvouletý. Na koni sedává od roku, roku a půl. Zatím ho vodíme, ať nemá nějakou špatnou zkušenost s koňmi, ať se tomu věnuje i nadále."
Dominik Oravec, nejmladší účastník Hubertovy jízdy: "Jezdíš rád na koníčkovi? Jo."
Klára Mišutová, účastnice Hubertovy Jízdy: "Můj koník má čtyři nebo pět let a jsem z Českého Těšína. Já spíše tak střídám poníky."
Hana Blažková, účastnice Hubertovy Jízdy: "Já jsem jela na Eimě, jezdím už osm let. Ona je taková trochu naspeedovaná, furt kluše furt, takže je to těžší ji udržet, ale jinak je v pohodě."

Hubertova jízda vyvrcholila symbolickým závěrečným honem na lišku, takzvaným Halali.

Alfréd Heckel, předseda jezdeckého klubu Českého Těšína: "My to máme takovou formou, že rozhazujeme tenisové míčky, aby si to děti mohly najít a nedocházelo ke kontaktu a na jednom z těch míčků je napsaná liška."

Organizaci si vzal na starosti jezdecký klub z Českého Těšína ve spolupráci s městem Karviná. Věří, že tradice zůstane zachována a jezdci se v zámeckém parku sejdou i příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy