Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Beskydech u Javorového se zřítil paraglidista z výšky 20 metrů

Záchranáři, vrtulník a Horská služba Beskydy zasahovali ve čtvrtek odpoledne u zraněného paraglidisty v Beskydech. Spadl z výšky zhruba dvaceti metrů u Javorového vrchu v Třinci. S poraněním páteře byl transportován do ostravské fakultní nemocnice.

Týmy zdravotnické záchranné služby dostali informaci o pádu paraglidisty krátce před sedmnáctou hodinou. Spadl v zalesněném terénu v oblasti Javorového vrchu v Třinci. K misi vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjela třinecká posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Stroj vzlétl připraven na speciální činnost a rekognoskační let nad místem potvrdil obtížně přístupný, prudký sráz."

K paraglidistovi, který se zřítil z výšky asi dvaceti metrů, byl proto za pomoci palubního jeřábu vysazen lékař. Prvotní vyšetření ukázalo, že pacient utrpěl poranění páteře.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po nutném ošetření ve spolupráci se členy Horské služby Beskydy byl muž ve vakuové matraci a transportním vaku vyzvednut vrtulníkem a přenesen na vrchol Javorového. Ve spolupráci s pozemním týmem proběhlo další zajištění zraněného a podání léků."

Následně byl pacient šetrně letecky transportován do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy