Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další tragédie na silnici na Opavsku, dvaačtyřicetiletý muž nepřežil střet dodávky a kamionu

Dvaačtyřicetiletý muž zemřel při tragické dopravní nehodě na Opavsku. Poblíž obce Zadky, části Neplachovic, se v pondělí dopoledne srazila dodávka s kamionem. Záchranáři ošetřovali také jednatřicetiletou ženu. Na místě zasahoval i vrtulník LZS Ostrava.

Nehoda se stala v jedenáct hodin dopoledne na silnici, která spojuje Opavu a Bruntál, v katastru obce Neplachovice, v části Zadky.

René Černohorský, mluvčí PČR: “Vozidlo Fiat Ducato s připojeným autopřepravníkem, na kterém bylo přepravováno osobní vozidlo, z doposud přesně nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu a zde se střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Volvo s návěsem. Tuto nákladní soupravu řídil 49letý muž polské národnosti a jel tedy v opačném směru jízdy z Bruntálu na Opavu. Při čelním střetu utrpěl řidič dodávkového automobilu těžká zranění, neslučitelná s životem, kterým na místě dopravní nehody podlehl.”

Operátor tísňové linky na pomoc vyslal kromě leteckých záchranářů i dva týmy rychlé zdravotnické pomoci. Po silném nárazu zůstal dvaačtyřicetiletý muž zaklíněn ve vozidle. Poté, co ho hasiči vyprostili, jej týmy zdravotníků začaly resuscitovat. Podle mluvčího ZZS MSK Lukáše Humpla ale muž nejevil žádné známky života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Ani několik desítek minut trvající snaha však nevedla k záchraně a pacient na místě podlehl vícečetným poraněním, která utrpěl.”
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Záchranáři ošetřovali jednatřicetiletou ženu se středně těžkými poraněními hrudníku a dolní končetiny a devětačtyřicetiletého muže zraněného v oblasti hlavy a horních končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba účastníci nehody transportováni a do další léčby předáni na urgentním příjmu krnovské nemocnice.”
René Černohorský, mluvčí PČR: “Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku dosahující téměř jednoho miliónu korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně, u zemřelého řidiče dodávky byla nařízena soudní pitva.”

Příčina nehody je předmětem vyšetřování dopravních policistů a kriminalistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy