Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci ve středu zasahovali u vážných případů, čtyřicetiletého muže fatálně zranila větev, senior spadl ze střechy

Jeden velmi vážný a jeden tragický případ mají za sebou týmy Zdravotnické záchranné služby, které ve středu 12. října odpoledne a večer spěchaly ke dvěma úrazům. Na obě místa, tedy do Karviné a poté na Frýdecko-Místecko, zamířil kromě lékařských pozemních týmů i vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava.

První vážná událost čekala zdravotníky ve čtrnáct hodin v Karviné, kde vyjeli k seniorovi, který spadl a velmi vážně se zranil.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Šestasedmdesátiletý muž pracoval na střeše domu, ze které z výšky okolo pěti metrů spadl na betonovou dlažbu. V době příjezdu záchranářů byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u něj zjistili vážná poranění hlavy a hrudníku. Pacientovi musely být zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace. Následně jej vrtulník šetrně přepravil do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.”

Zdravotníci poté ve večerních hodinách zasahovali v terénu poblíž obce Vendryně na Frýdecko-Místecku. Na tísňovou linku bylo nahlášeno zranění čtyřicetiletého muže, kterého poranila spadlá větev, nalezen byl bohužel už bez známek života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Jeho poranění bylo smrtelné a lékař záchranné služby mu již nemohl nijak pomoci.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy