Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká zelená, dětská hřiště, veřejná prostranství. Ostravská Černá louka se promění na městský park

Černou louku v centru Ostravy čeká postupná proměna. Mělo by se z ní stát místo, které láká k odpočinku a pobytu. Tedy městský park po obvodu lemovaný stavbami, které se musí dostavět.

Rostoucí atraktivita centra Ostravy a přetíženost Komenského sadů, zvyšují tlak na vznik nových městských parků. Na jeden z nich by se měla proměnit Černá louka. 

Pavel Řihák, architekt, MAPPA: “Týká se to území od řeky až po historické jádro. Řekněme od vily Terezy a Farské zahrady až po tramvajovou trať. Změnit by se toho mělo hodně. Měly by se scelit všechny zelené plochy do jedné louky, která bude obklopena prstencem staveb ve veřejném prostranství. Ta louka, která nebude obsahovat zpevněné plochy, tak by měla mít asi čtvrtinu celého území.”

V rámci nových staveb, které by měly u Černé louky vzniknout, bude například tady na tomto místě napůl zastřešené tržiště. V okolí Divadla loutek by pak mohl vzniknout bytový dům nebo konferenční sál.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Vlastně vznikne takové zelené propojení v té první fázi až na hrad. Čekají nás tady nové ulice, nové obytné domy, nové velké, významné zelené plochy. Takže opravdu, když jsem viděl ten projekt, tak jsem velmi natěšený.”

Mezi jednotlivými budovami vzniknou nová veřejná prostranství a také nová dětská hřiště.

obyvatel Ostravy: :Myslím, že bylo potřeba to opravit . Myslím, že jsou nějaké plány, viděl jsem i vizualizace, ale je to hudba budoucnosti.”

Doprava z nábřeží řeky Ostravice by se měla odklonit na plánovanou ulici Nová Pivovarská a oblast Černé louky se tak posune směrem k řece. Prioritou je vyřešit parkování, které je teď roztříštěno po celém území Černé louky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy