Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní konference IT pro praxi ukázala, kam směřuje byznys i veřejná správa

Na VŠB-TUO se uskutečnila mezinárodní konference IT pro praxi. Zástupci z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny si navzájem předávali zkušenosti ze světa informačních technologií.

Informační technologie se posouvají rychle kupředu. Mezinárodní konference IT pro praxi je tak pro její účastníky inspirací. Na 25. ročníku se dozvěděli, kam směřuje byznys a jak daleko je a jaké má cíle veřejná správa.

Jan Ministr, president ČSSI: “Dnešní jednání bylo zaměřeno do 4 oblastí. Ta první oblast byla informační společnost a vzdělávání, takže hlavně u vysokých škol jak připravují mladé informatiky pro praxi, Pak to byly informační systémy a jejich inovace, informační bezpečnost a digitalizace veřejné správy.”

Jaroslav Ráček, ředitel výzkumu a vývoje softwaru, Techniserv spol. s.r.o.: “Pro mě je hrozně zajímavá ta skupina lidí, která se tady potkává, která jednak je z akademické sféry, jednak jsou to lidé, kteří jsou z byznysu, z IT firem a potom ze státní nebo veřejné sféry. Tohle je opravdu z mého pohledu unikátní. Jsme schopni se tady na řadě věcí domluvit.”

Tomáš Vašica, vedoucí odboru informatiky, Krajský úřad MS kraje: “Moje prezentace na dnešním vystoupení dávala přehled, jak veřejná správa, konkrétně MS kraj poskytuje služby a k tomu prakticky využívá IT v celém rozsahu korporace. To znamená zdravotnictví, školství, doprava atd. a využívá IT k tomu, aby zlepšoval služby pro občany pokud možno co nejpraktičtěji.”

Moravskoslezský kraj je jeden z mála krajů, které jdou v této oblasti příkladem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy