Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné zastavil EDUbus, mobilní pojízdná polytechnická laboratoř

V Karviné měl svou zastávku EDUbus, nebo-li mobilní polytechnická laboratoř. Úkolem lektorů bylo učitelům a žákům názorně představit jinou formu výuky a nové metody ve vzdělávání prostřednictvím moderních technologií.

Projekt EDUbus nebo-li mobilní polytechnická laboratoř chce ve vzdělávání probudit zájem o fyziku, chemii, matematiku, biologii a v dětech podpořit bádavého ducha.

David Bílek, lektor a konzultant pro vzdělávání: "Máme tady přístroje jako termokamera, digitální mikroskopy nebo přístroje potřebné k alternativnímu zdroji energie." 

Karvinské školy navštěvovaly mobilní laboratoř postupně podle časového harmonogramu. Většinu škol zaujal program Energie.

David Bílek, lektor a konzultant pro vzdělávání: "Skupiny mají čtyři druhy možností získat elektrickou energii. Tu pak připnou na motorek a měří, jak dlouho ten konkrétní zdroj vydrží dodávat energii.” 

Tato praktická forma výuky žáky zaujala.

anketa: žáci 9. třídy ZŠ a MŠ s polským jazykem vzdělávacím:My jsme museli roztočit vrtuli a rozsvítit světlo. 18 39 Bylo by fajn, kdybychom to měli i ve škole,”  “Pracovali jsme s fotovoltaikou. Měli jsme k dispozici vrtulku a diodu.”

Mobilní polytechnickou laboratoř již navštívili žáci a učitelé z více jak 400 škol. Program je uzpůsoben nejen žákům základních škol, ale i mateřských a středním školám, pedagogům a firmám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy