Projekt EDUbus nebo-li mobilní polytechnická laboratoř chce ve vzdělávání probudit zájem o fyziku, chemii, matematiku, biologii a v dětech podpořit bádavého ducha.
David Bílek, lektor a konzultant pro vzdělávání: "Máme tady přístroje jako termokamera, digitální mikroskopy nebo přístroje potřebné k alternativnímu zdroji energie."
Karvinské školy navštěvovaly mobilní laboratoř postupně podle časového harmonogramu. Většinu škol zaujal program Energie.
David Bílek, lektor a konzultant pro vzdělávání: "Skupiny mají čtyři druhy možností získat elektrickou energii. Tu pak připnou na motorek a měří, jak dlouho ten konkrétní zdroj vydrží dodávat energii.”
Tato praktická forma výuky žáky zaujala.
anketa: žáci 9. třídy ZŠ a MŠ s polským jazykem vzdělávacím: “My jsme museli roztočit vrtuli a rozsvítit světlo. 18 39 Bylo by fajn, kdybychom to měli i ve škole,” “Pracovali jsme s fotovoltaikou. Měli jsme k dispozici vrtulku a diodu.”
Mobilní polytechnickou laboratoř již navštívili žáci a učitelé z více jak 400 škol. Program je uzpůsoben nejen žákům základních škol, ale i mateřských a středním školám, pedagogům a firmám.