Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zasahovali u úniku metanolu v Třinci, odčerpali 900 litrů látky

Při stavebních pracích v Třinci, v objektu tamního zimního stadionu, unikl z potrubí metanol. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, které vyjely na místo asi půl hodiny po poledni. Zásah, který se obešel bez zranění osob, byl ukončen až ve večerních hodinách.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “K zásahu byli postupně vysláni profesionální hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Třinci, Frýdku-Místku a Ostravě-Zábřehu, spolu s nimi i dobrovolní hasiči z třinecké místní části Guty.”
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “K úniku došlo po navrtání potrubí při stavebních pracích, metanol v něm v rámci zastavení technologického provozu chlazení nahradil původní amoniak. Toho detektory hasičů v ovzduší naměřily nevelké množství - koncentrace se pohybovala okolo 80 ppm.”
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči zahájili odvětrávání objektu a v dýchací technice začali metanol zasypávat sorbentem a zároveň odčerpávat speciálním membránovým čerpadlem z chemického automobilu. Do díry, ze které látku čerpali, ji dostávali stěrkami.”

Při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči ukončili zásah krátce po půl sedmé večer. Do připravené nádoby nakonec odčerpali celkem 900 litrů metanolu. Zbytek odstranili nasákavým sorbentem a sorpčními rohožemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy