Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má první komplexně upravený dvůr navržený lidmi, kteří bydlí v jeho okolí

Rodiny s dětmi už mohou využívat nové Duhové hřiště. Vzniklo díky participativnímu rozpočtu Zelená Porubě ve vnitrobloku na ulici Plk. Rajmunda Prchaly. Proměny celých dvorů lidé navrhovali vůbec poprvé.

V Porubě slavnostně předali obyvatelům komplexně upravený dvůr. Nese název Duhové hřiště a ihned ho zaplnily děti.

Sandra Zubáňová, autorka návrhu: “My jsme nadšeni, děti už si stihly pohrát jak na hřišti, tak na opičí dráze. Vyzkoušely i stojany na kola dokonce a ještě určitě stihnou pár dní na pískovišti.”
Anketa: návštěvníci Duhového hřiště: “Jezdím tady často a líbí se mi prolézačky a tak.”
“S kamarády využíváme tam tu houpačku a chodíme na tu síť a houpeme se i na skluzavkách a tady i v písku si hrajeme.” 

Duhové hřiště se pyšní mimo jiné velkým komunitním stolem s lavicemi, opraveným pískovištěm se zakrývací plachtou, opičí dráhou, domečkem na hračky, který slouží jako úschovna a základem je duhová plocha pro kolečkové sporty, která hřišti dala jméno.

Kristýna Špačková, koordinátorka projektu Zelená Porubě: “Máme nové lavičky, kde můžou rodiče a všichni dohlížet na děti nebo jen tak posedět. V říjnu jsme doplňovali výsadby, i když to teď tak úplně nevypadá, tak doufáme, že na jaře to pěkně rozkvete.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My dneska pomyslně, symbolicky předáváme hřiště z ročníku participativního rozpočtu, který jsme poprvé dělali komplexně, kdy procházejí proměnou celé dvory.”

Aktuálně probíhá další ročník participativního rozpočtu Zelená Porubě. Do finále postoupily tři nejlepší proměny vnitrobloků a architekti společně s navrhovateli vytvářejí ideové návrhy, jak by mohly vypadat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy