Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci si nemohli nechat ujít Mikulášskou přeplavbu Žermanické přehrady

Celý MS kraj |

Ani velmi hustá mlha neodradila otužilce od účasti ve 3. ročníku Mikulášské přeplavby Žermanické přehrady. Čtyři desítky plavců zdolaly délku přehrady štafetovým způsobem.

Voda měla v neděli 6 stupňů Celsia a celou přehradu halila mlha, ve které se plavcům jen obtížně držel přímý směr.

Petr Smékal, organizátor akce: “Cílem je přeplavat přehradu podél od hráze vlastně až ke kostelíku v Domaslavicích. Letos máme přihlášených asi 41 lidí. Úseky jsou od 50 do 500 metrů. Věříme, že se nám to podobně jako loni a předloni podaří splnit.”

Patrně nejhůř se plavalo třem otužilcům, kteří museli přehradu zdolat napříč. Protože neviděli na druhý břeh, úsek se jim protáhl o několik desítek metrů. 

Lumír Hlaváč, otužilec: “Otužování se věnuji déle než 10 let. Tady na této akci jsem od začátku, teď je to 3. ročník, takže potřetí poplaveme. Letos je to poprvé takové nepříjemné v tom, že máme mlhu a vůbec nevíme, kam poplaveme. Takže to bude sranda, protože nevidíme na druhou stranu, tak uvidíme, kde skončíme. Jsme jediní, kteří to plavou na druhou stranu, vzdálenost je 500 metrů, takže to je celkem náročné v té studené vodě, tak snad to zvládnem. Voda má zhruba nějakých 6 stupňů, bude to zajímavé.”
Zdeněk Weiss, otužilec: “Plavalo se nejhůř, co jsem kdy zažil. Trasa byla původně 500 metrů jenom ale zdálo se mi, že to bylo 1500. Strašně dlouhé to bylo, nebylo vidět, borci mi nějak uplavali, bylo to těžké.”

Otužování a zimnímu plavání se v posledních letech věnuje stále více lidí.

Petr Smékal, organizátor akce: “Lidí přibývá, přicházejí k nám lidé i z okolních vesnic, nejen z Bludovic, ale i Havířova, Soběšovic, Domaslavic a různě. Ještě nás čeká Tříkrálový ponor, což je takové setkání otužilců a zimních plavců. Bude se to konat na lučinské straně přehrady.”
Nahlásit chybu


K tématu

Hygienici zakázali koupání v Žermanické přehradě, zákaz je ale nevymahatelný

25. srpna 2023 19:33 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Podle moravskoslezských hygieniků se v Žermanické přehradě vlivem tepla přemnožily toxické sinice natolik, že museli přikročit k vyhlášení zákazu koupání. Lidé však mohou jejich zákaz pojmout jen jako varování a sami se rozhodnout, zda do vody vstoupí a budou riskovat kožní reakce. Pokutu jim za koupání nikdo neuloží.

Policisté se na vodě i souši zaměřili na prevenci pro snížení počtu úrazů a utonutí na přehradách

12. července 2023 10:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V průběhu celých letních prázdnin se mohou lidé u některých přehradních nádrží setkávat s hlídkami policistů na motorových člunech. Ti provádějí klasickou kontrolní činnost, ale věnují se i prevenci. Například na Žermanické přehradě rozdávali zodpovědným návštěvníkům nealkoholické pivo pro osvěžení.

Modernizovaný Žermanický přivaděč může ochránit Frýdek-Místek před povodní

23. listopadu 2023 14:19 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Žermanický přivaděč prošel rozsáhlou modernizací. Umělé vodní koryto je v současnosti významnou protipovodňovou ochranou Frýdku-Místku. Pojme totiž mnohem víc vody a v případě zvýšených průtoků odlehčí řece Morávce.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Včera 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

Včera 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Otužilci si nemohli nechat ujít Mikulášskou přeplavbu Žermanické přehrady
Vydáno 4. prosince 2022 13:36, Celý MS kraj, Libor Běčák
Ani velmi hustá mlha neodradila otužilce od účasti ve 3. ročníku Mikulášské přeplavby Žermanické přehrady. Čtyři desítky plavců zdolaly délku přehrady štafetovým způsobem.

Voda měla v neděli 6 stupňů Celsia a celou přehradu halila mlha, ve které se plavcům jen obtížně držel přímý směr.

Petr Smékal, organizátor akce: “Cílem je přeplavat přehradu podél od hráze vlastně až ke kostelíku v Domaslavicích. Letos máme přihlášených asi 41 lidí. Úseky jsou od 50 do 500 metrů. Věříme, že se nám to podobně jako loni a předloni podaří splnit.”

Patrně nejhůř se plavalo třem otužilcům, kteří museli přehradu zdolat napříč. Protože neviděli na druhý břeh, úsek se jim protáhl o několik desítek metrů. 

Lumír Hlaváč, otužilec: “Otužování se věnuji déle než 10 let. Tady na této akci jsem od začátku, teď je to 3. ročník, takže potřetí poplaveme. Letos je to poprvé takové nepříjemné v tom, že máme mlhu a vůbec nevíme, kam poplaveme. Takže to bude sranda, protože nevidíme na druhou stranu, tak uvidíme, kde skončíme. Jsme jediní, kteří to plavou na druhou stranu, vzdálenost je 500 metrů, takže to je celkem náročné v té studené vodě, tak snad to zvládnem. Voda má zhruba nějakých 6 stupňů, bude to zajímavé.”
Zdeněk Weiss, otužilec: “Plavalo se nejhůř, co jsem kdy zažil. Trasa byla původně 500 metrů jenom ale zdálo se mi, že to bylo 1500. Strašně dlouhé to bylo, nebylo vidět, borci mi nějak uplavali, bylo to těžké.”

Otužování a zimnímu plavání se v posledních letech věnuje stále více lidí.

Petr Smékal, organizátor akce: “Lidí přibývá, přicházejí k nám lidé i z okolních vesnic, nejen z Bludovic, ale i Havířova, Soběšovic, Domaslavic a různě. Ještě nás čeká Tříkrálový ponor, což je takové setkání otužilců a zimních plavců. Bude se to konat na lučinské straně přehrady.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000034654/otuzilci-si-nemohli-nechat-ujit-mikulasskou-preplavbu-zermanicke-prehrady