Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policistou na zkoušku. Karvinští studenti si vyzkoušeli policejní fyzické testy

Maturanti karvinské Střední odborné školy ochrany osob a majetku dostali jedinečnou příležitost projít náročnými policejními fyzickými testy. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát, který jim zaručoval jejich platnost při žádosti o práci u policie.

V ulicích Moravskoslezského kraje chybí policisté. Motivovat chce vedení policejního ředitelství mladé lidi nejen vysokými náborovými příspěvky, ale také oslovili letošní maturanty Střední odborné školy ochrany osob a majetku s netradiční akcí nazvanou Policistou na zkoušku.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: ”Dostanou možnost si vyzkoušet fyzické testy k PČR a pokud těmito testy projdou, dostanou od nás certifikát, který bude platit rok."

Certifikát jim zaručuje, že pokud se po maturitě rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: ”Už jim budou zbývat pouze psychotesty a zdravotní testy.” 

Fyzické testy se skládají ze čtyř disciplín, které jsou bodované.

anketa: studenti školy: “ Je super si to vyzkoušet a pokud v tom chcete pokračovat, tak aspoň víte, že na to máte.” "Je super, že naše škola má tu možnost si to vyzkoušet, za mě je to fakt super.” 
Jarmila Koděrová, koordinátorka náboru v MSK: “Máme v MSK neobsazeno téměř tři sta policejních míst, přičemž jen v Karviné 36 máme neobsazených míst, takže hledáme další policisty."

Z 24 maturantů ve finále certifikát získalo 14 z nich. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy