Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané zaplatili Matýskovi rehabilitace. Více než 70 tisíc korun vybrali za dva měsíce

Porubané pomohli dalšímu nemocnému dítěti. V rámci charitativní sbírky Srdce pro Porubu se tentokrát vybíraly peníze na šestiletého Matýska, který trpí vzácným vrozeným onemocněním zvaným Kartagenerův syndrom.

Štědrost je Porubanům vlastní. Sbírka Srdce pro Porubu tak pomáhá jednomu zdravotně postiženému dítěti za druhým. Na 6 letého Matýska se dokonce podařilo vybrat desetitisíce korun za pouhé 2 měsíce.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme vybrali na Matýska přes 73 tisíc, které půjdou na rehabilitace v Klimkovicích s tím, že musím říct, že to byla skoro rekordní sbírka tentokrát, protože jsme ji spojili s vánočním jarmarkem a Matýskovým expresem, který jezdil před Vánocemi.” 

Jen na vánočním jarmarku se za jediný den na Matýska vybralo bezmála 37 tisíc korun. A to nejen za jízdy vláčkem. ale také z prodeje vánočního punče, který za dobrovolnou částku osobně podávala starostka.

Eva Roubová, maminka Matýska: “Syn má dětský autismus s těžkou mentální retardací plus ADHD, takže hyperaktivita neskutečná. Jelikož chodí po špičkách a má opravdu velkou deformaci obou nohou, tak potřebujeme to aktuálně řešit co nejrychleji a právě toto nám velice pomůže.” 

Do sbírky Srdce pro Porubu mohou lidé přispívat dál. Na koho, to se ale zatím neví.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “tuto chvíli nemáme vybranou další rodinu, další dítě. Nicméně děláme všechno proto, abychom ho vybrali co nejdříve.” 

Další porubskou akcí, která bude se sbírkou Srdce pro Porubu spojena, se stane už tradiční Porubajk.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy