Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V okolí Kopřivnice myslivci zahlédli medvěda, úřad varoval návštěvníky Červeného kamene

V okolí Červeného kamene u Kopřivnice na Novojičínsku několik myslivců spatřilo medvěda. Informovala o tom radnice na svých facebookových stránkách s tím, že prosí lidi, aby dbali zvýšené opatrnosti.

vyjádření města na oficiálním facebook profilu: "Tohle foto je jen ilustrační, ale podobného medvěda spatřilo včera několik myslivců v okolí Červeného kamene. Proto prosíme, abyste při procházkách okolními lesy dbali zvýšené opatrnosti a nenechávali své psy běhat v lese na volno."

Zde je několik tipů, jak se chovat při setkání s medvědem v lese:

Zachovejte klid a nepanikařte.

Hlasitě mluvte a zvukem ho vystrašte.

Nepřibližujte se k němu.

Pokud vám medvěd ukáže zuby nebo vás napadne, je lepší se bránit hlasitým křikem a hýbáním pažemi, abyste ho odradili a ukázali mu, že nejste snadnou kořistí. Zároveň se však nedoporučuje učinit náhlý pohyb, který by ho mohl vystrašit a vyprovokovat k útoku. Ideální je bránit se a zároveň se snažit udržet co nejvíce v klidu a nepřibližovat se k němu.

Pokud je to možné, opusťte oblast co nejdříve.

Vždy je nejlepší dodržovat návštěvnický řád lesa a držet se od medvědů dostatečně daleko a v případě potřeby využít ochranné prostředky, jako jsou spreje proti medvědům.

Medvědi útočí na člověka výjimečně, ale pokud ano, tak většinou z následujících důvodů:

Strach: Pokud se medvěd cítí ohrožen, může reagovat útokem.

Ochrana svých mláďat: Medvědice velmi hájí svá mláďata a mohou reagovat agresivně, pokud si myslí, že jsou ohrožena.

Hledání potravy: Pokud je medvěd hladový a vidí člověka jako potenciální kořist, může reagovat útokem.

Vztah medvědů k lidem je obecně plachý a vyhýbavý. Medvědi se snaží vyhnout kontaktu s lidmi, ale pokud se cítí ohroženi nebo jim hrozí nějaké nebezpečí, mohou reagovat agresivně. Je důležité dodržovat bezpečnou vzdálenost od medvědů a respektovat jejich soukromí, aby se zabránilo možným konfliktům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy