Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Unikátní záběry medvěda v Beskydech! Pohybuje se kolem Ostrého

Ve východní části Moravskoslezských Beskyd se objevil medvěd. O jeho přítomnosti informoval provozní Horské chaty Ostrý. Zvíře pravděpodobně přišlo ze Slovenska a už stihlo zničit několik včelích úlů.

zdroj: Horská chata Ostrý

"Upozornění pro návštěvníky Ostrého a oblasti kolem. Včera byl viděn medvídek, asi Slovák. Slyší na jméno Štěvo!," napsal provozní Chaty Ostrý v pátek na sociální síti. Informaci o pohybu medvěda ve východní části Moravskoslezských Beskyd měl už během týdne. 

"Soused mě informoval, že se mu v pondělí snažil dostat do jednoho ze včelích úlů. Ve čtvrtek už mu oznámil hajný s polesným, že má dva úly úplně zničené," řekl provozní Chaty Ostrý Zbyhněv Kantor.

Podle něj ale není přítomnost medvěda v okolí neobvyklá. "Skoro každým rokem nacházíme nějaké medvědí stopy. To je běžné, že se tady kolem nás pohybuje, jsme téměř na hranici a často sem zabloudí ze Slovenska. Málokdy se ho ale podaří vyfotit nebo nafilmovat," doplnil Kantor

Hnutí DUHA, které dlouhodobě monitoruje pohyb velkých šelem odhaduje, že je na Česko-slovenském pomezí až po Bílé Karpaty přibližně 3 až 5 medvědů. "Z minulého týdne máme informace o pohybu medvěda ze západní části Beskyd v oblasti Veřovických vrchů a zřejmě i v okolí Radhoště." řekl koordinátor projektů na ochranu velkých šelem Miroslav Kutal.

Podle něj se mohou vyskytovat prakticky kdekoliv, protože každoročně přechází od Slezských Beskyd až po Moravskoslezské a někteří jsou schopni urazit až 20 km za den.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy