Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Více než stomilionovou investici proměnili v Krnově v nově rekonstruovanou Základní uměleckou školu

Celý MS kraj |

Davy lidí, dospělí i děti se přišly podívat na právě otevřenou budovu Základní umělecké školy v Krnově. Více než stomilionová investice proměnila chátrající budovu v nádherný stánek umění. Nové učebny a sály přivítají začínající i pokročilé muzikanty, výtvarné i dramatické umělce.

Od prvního projektu rekonstrukce do otevření hotové školy uplynulo téměř 10 let.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Pocit je to krásný, kdy se můžeme společně podívat do těchto krásných prostor, které před několika lety jsme si řekli, že musíme zrekonstruovat pro naše děti. Tyhlety prostory vlastní město Krnov, ale, co se týká obsahu, vybavení, tak MS kraj přispěl částkou 6 milionů korun právě na vnitřní vybavení, takže zde jsou nové židle, jsou tady nové skříně, ale také interaktivní tabule, které se za těch 6 milionů pořídily, no a ta oprava jako taková téhle budovy stála vlastně 95 milionů korun bez DPH, která šla z rozpočtu města Krnova."

Nové plány a projekty se rodí i v hlavách vedení školy.

Kamil Trávníček, ředitel ZUŠ: „No je to samozřejmě i moje osobní záležitost, běhal jsem kolem toho téměř 14 let, tak člověk to bere jako svoje dítě. Chystáme otevření Akademie kultury a umění pro obyvatele Krnova v seniorském věku, velmi rád bych navázal nějakou mezinárodní spolupráci s příhraničními ZUŠkami nebo uměleckými školami, které tady máme.“

Ladislav Steininger, předseda Kulturní komise města: „Peníze, investované do dětí a do mládeže, to je ta nejlepší investice. To vědí od starého Říma.“

Součástí slavnostního otevření školy byly také koncerty místních orchestrů a prohlídka budovy pro širokou veřejnost. Největší radost z nových prostor mají samozřejmě žáci a studenti školy. Za novou chloubu ji považuje také vedení města.

Anketa, účastníci slavnostního otevření: „Chodím sem asi 6 let a hraju na klavír.“

„Já jsem ráda, je to tady pěkné, sice jsem to ještě neviděla všechno, ale jo, je to tady pěkné zatím.“

„Chodím sem 4 roky a zpívám a jsem moc ráda, že to tady je už hotové.“

„Chodím do literárně dramatického oboru, chodím sem od první třídy, teď jsem vlastně absolventem, vážně mě to hodně baví a hraní je něco, co mě velmi naplňuje a chtěla bych to v budoucnosti rozhodně dělat. Já jsem ráda, že je to opravené, samozřejmě jsem měla ráda i starou ZUŠku, ale tohle je zase nový prostor, můžu vyzkoušet něco nového, můžeme si udělat i místo na nové divadelní hry.“

„Já jsem v této škole už dneska podruhé a hrozně jsem překvapená, kolik je tady lidí a jak jsou všichni nadšení a jak jsou všichni plní očekávání a věřím, že žáci tady budou spokojení.“

Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova: „Já si myslím, že dnešní den je významným milníkem v novodobých dějinách Krnova, protože ono opravdu nejde jenom o to, že jsme opravili budovu. Jde o to, že jsme dokázali a dokážeme od zítřejšího dne nabídnout opravdu špičkové zázemí studentům, žákům a pedagogům ZUŠ a myslím si, že tady se budou psát další dějiny města a tady se budou formovat a utvářet delší velké osobnosti našeho města. Ten projekt je unikátní v tom, že se připravoval dlouho a potřeboval politickou podporu v několika zastupitelstev a pokaždé, když se o ZUŠce hlasovalo, tak to vždycky dopadlo jednohlasně, to znamená, my jsme tady dokázali táhnout za jeden provaz mnoho let.“

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Já bych popřál žákům, aby se tady cítili jako doma a pedagogům, by tady chodili jako domů, protože když tohleto se spojí, tak z toho vzniknou třeba krásné tóny pro naše děti.“
Nahlásit chybu


K tématu

Na Slezské Hartě byla dokončena a otevřena cyklostezka od přehrady do Razové

1. května 2023 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Máme dobrou zprávu pro všechny návštěvníky přehrady Slezská Harta, zvláště pak pro ty na kolech nebo kolečkách. Právě byla dokončena a otevřena první část nové cyklostezky kolem přehrady. Jedenáctikilometrový úsek vede z Leskovce nad Moravicí do Razové a poskytuje krásné výhledy na celé vodní dílo.

V Bruntále byly otevřeny dvě nové zubní ordinace ve spolupráci města, MS kraje a SZZ Krnov

6. března 2024 8:42 | Bruntál | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

V Bruntále vznikly dvě nové zubní ambulance v adaptovaných prostorách domova pro seniory Pohoda. Vše díky spolupráci města, MS kraje a krnovské nemocnice na přestavbě i financování nových ordinací. Obyvatelé Bruntálu a okolí měli v posledních 14 dnech možnost provést předregistraci k lékaři. Toho využilo více než 5 tisíc zájemců.

Bylo dokončeno a otevřeno prvních 11 kilometrů nové cyklostezky kolem Slezské Harty

11. května 2023 15:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Máme dobrou zprávu pro všechny návštěvníky přehrady Slezská Harta, zvláště pak pro ty na kolech nebo kolečkách. Právě byla dokončena a otevřena první část nové cyklostezky kolem přehrady. Jedenáctikilometrový úsek vede z Leskovce nad Moravicí do Razové a poskytuje krásné výhledy na celé vodní dílo.


Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Více než stomilionovou investici proměnili v Krnově v nově rekonstruovanou Základní uměleckou školu
Vydáno 5. listopadu 2023 12:53, Celý MS kraj, Karel Soukop
Davy lidí, dospělí i děti se přišly podívat na právě otevřenou budovu Základní umělecké školy v Krnově. Více než stomilionová investice proměnila chátrající budovu v nádherný stánek umění. Nové učebny a sály přivítají začínající i pokročilé muzikanty, výtvarné i dramatické umělce.

Od prvního projektu rekonstrukce do otevření hotové školy uplynulo téměř 10 let.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Pocit je to krásný, kdy se můžeme společně podívat do těchto krásných prostor, které před několika lety jsme si řekli, že musíme zrekonstruovat pro naše děti. Tyhlety prostory vlastní město Krnov, ale, co se týká obsahu, vybavení, tak MS kraj přispěl částkou 6 milionů korun právě na vnitřní vybavení, takže zde jsou nové židle, jsou tady nové skříně, ale také interaktivní tabule, které se za těch 6 milionů pořídily, no a ta oprava jako taková téhle budovy stála vlastně 95 milionů korun bez DPH, která šla z rozpočtu města Krnova."

Nové plány a projekty se rodí i v hlavách vedení školy.

Kamil Trávníček, ředitel ZUŠ: „No je to samozřejmě i moje osobní záležitost, běhal jsem kolem toho téměř 14 let, tak člověk to bere jako svoje dítě. Chystáme otevření Akademie kultury a umění pro obyvatele Krnova v seniorském věku, velmi rád bych navázal nějakou mezinárodní spolupráci s příhraničními ZUŠkami nebo uměleckými školami, které tady máme.“

Ladislav Steininger, předseda Kulturní komise města: „Peníze, investované do dětí a do mládeže, to je ta nejlepší investice. To vědí od starého Říma.“

Součástí slavnostního otevření školy byly také koncerty místních orchestrů a prohlídka budovy pro širokou veřejnost. Největší radost z nových prostor mají samozřejmě žáci a studenti školy. Za novou chloubu ji považuje také vedení města.

Anketa, účastníci slavnostního otevření: „Chodím sem asi 6 let a hraju na klavír.“

„Já jsem ráda, je to tady pěkné, sice jsem to ještě neviděla všechno, ale jo, je to tady pěkné zatím.“

„Chodím sem 4 roky a zpívám a jsem moc ráda, že to tady je už hotové.“

„Chodím do literárně dramatického oboru, chodím sem od první třídy, teď jsem vlastně absolventem, vážně mě to hodně baví a hraní je něco, co mě velmi naplňuje a chtěla bych to v budoucnosti rozhodně dělat. Já jsem ráda, že je to opravené, samozřejmě jsem měla ráda i starou ZUŠku, ale tohle je zase nový prostor, můžu vyzkoušet něco nového, můžeme si udělat i místo na nové divadelní hry.“

„Já jsem v této škole už dneska podruhé a hrozně jsem překvapená, kolik je tady lidí a jak jsou všichni nadšení a jak jsou všichni plní očekávání a věřím, že žáci tady budou spokojení.“

Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova: „Já si myslím, že dnešní den je významným milníkem v novodobých dějinách Krnova, protože ono opravdu nejde jenom o to, že jsme opravili budovu. Jde o to, že jsme dokázali a dokážeme od zítřejšího dne nabídnout opravdu špičkové zázemí studentům, žákům a pedagogům ZUŠ a myslím si, že tady se budou psát další dějiny města a tady se budou formovat a utvářet delší velké osobnosti našeho města. Ten projekt je unikátní v tom, že se připravoval dlouho a potřeboval politickou podporu v několika zastupitelstev a pokaždé, když se o ZUŠce hlasovalo, tak to vždycky dopadlo jednohlasně, to znamená, my jsme tady dokázali táhnout za jeden provaz mnoho let.“

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Já bych popřál žákům, aby se tady cítili jako doma a pedagogům, by tady chodili jako domů, protože když tohleto se spojí, tak z toho vzniknou třeba krásné tóny pro naše děti.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000039952/vice-nez-stomilionovou-investici-promenili-v-krnove-v-nove-rekonstruovanou-zakladni-umeleckou-skolu