Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekordní nárůst turistů v MSK ve třetím čtvrtletí roku, Beskydy opět na vrcholu

Celý MS kraj |

Nové statistiky potvrzují významný nárůst počtu návštěvníků v Moravskoslezském kraji, zejména v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku. Nejvýraznější trend návštěvnosti se odehrává v oblíbené turistické oblasti Beskydy. V průběhu třetího kvartálu roku 2023 se do kraje sjelo a v hromadných zařízeních ubytovalo rekordních 366 927 návštěvníků. Toto číslo představuje téměř 3% nárůst ve srovnání s předešlým rokem 2022. Co je však ještě důležitější, návštěvnost v letošním roce předčila výsledky z roku 2019, tedy z před-covidového období, o více než 10 %.

Jan Krkoška (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: “Jsem moc rád, že pokračujeme v rostoucím trendu návštěvnosti a že náš kraj láká k dovoleným stále více turistů z tuzemska i zahraničí. Věřím, že v ročním součtu návštěvnosti překonáme dosud rekordní rok 2019, kdy se u nás ubytovalo více než milion turistů. Kraj neustále pracuje na zlepšení podmínek a služeb pro turisty. Blíží se zimní sezóna a můžeme se pochlubit moderními lyžařskými resorty i stovkami kilometrů kvalitně upravených tras pro běžkaře. Zájemci mají k dispozici Beskydskou i Jesenickou magistrálu, které propojují většinu oblíbených lyžařských středisek našich hor. Bílé stopy se tady pravidelně udržují i díky Moravskoslezskému kraji, protože investujeme do techniky, aby obce a resorty mohly trasy snáze spravovat. Pravidelně pak pořádáme například oblíbené akce pro rodiny s dětmi – Den na lyžích s Moravskoslezským krajem. Začátkem příštího roku se tak opět potkáme ve Ski Areálu Bílá v Beskydech nebo ve Skiareálu Kopřivná v Jeseníkách.”

Největší skupinu zahraničních turistů tvoří návštěvníci ze Slovenska, Polska a Německa. Do turistické oblasti Beskydy přijelo přes 127 tisíc turistů. Velkou oblibu má i Ostrava, do krajské metropole zamířilo téměř 73 tisíc návštěvníků.

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: “Těší mě, že lidé vyhledávají všechny naše turistické oblasti a objevují zákoutí destinace Severní Morava. Lákáme nejen na přírodní krásy a historické památky, ale také na zajímavá a někdy trochu pozapomenutá místa. Stěžejní je pro nás stále Technotrasa, která propojuje technické a industriální skvosty našeho regionu. Lidé mohou navštívit stránky Technotrasy, kde zjistí, že mnoho míst na této stezce má otevřeno i v zimním období. Dá se tak naplánovat rodinný výlet, i když počasí nepřeje venkovním aktivitám. Dále pak na stránkách Hravé pohraničí najdou lidé mnoho zajímavých tipů na výlety na česko-polském pomezí.“
Nahlásit chybu


K tématu

V Trojanovicích pod Pustevnami vznikne nové zázemí pro turisty

15. června 2023 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj finančně podpoří výstavbu návštěvnického zázemí na parkovišti v Trojanovicích. Nový objekt vyroste u nedávno vybudovaného záchytného parkoviště v Trojanovicích-Lomné. Turisté budou mít k dispozici infopoint i veřejné toalety. Parkoviště za 5,5 milionu postavila obec ze svého, zázemí vyjde na dalších 6,5 milionu korun, kraj na něj přispěje 2,5 milionu.

Pohyb v některých částech Beskyd může být po víkendové bouřce nebezpečný

28. srpna 2023 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sobotní silný vítr a vichřice napáchaly škody na některých místech v Beskydech. Horská služba proto varuje před vstupem do volného terénu a také na některé přístupové cesty. Týká se to hlavně hraničních hřebenů na polském a slovenském pomezí. V lesích je polámaných mnoho stromů, které hrozí pádem.

Moravskoslezský kraj navštívil rekordní počet turistů

8. srpna 2023 16:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v Moravskoslezském kraji. Čísla za letošní druhý kvartál dokonce předčila návštěvnost za stejné období roku 2019. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve druhém čtvrtletí letošního roku do turistické oblasti Beskydy. Moravskoslezský kraj a jeho centrála cestovního ruchu se snaží turisty lákat do regionu například i na gastroturistiku. Už tuto sobotu nabídne gastro festival Pojez fest v Karlově Studánce.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

Rekordní nárůst turistů v MSK ve třetím čtvrtletí roku, Beskydy opět na vrcholu
Vydáno 8. listopadu 2023 16:58, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Nové statistiky potvrzují významný nárůst počtu návštěvníků v Moravskoslezském kraji, zejména v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku. Nejvýraznější trend návštěvnosti se odehrává v oblíbené turistické oblasti Beskydy. V průběhu třetího kvartálu roku 2023 se do kraje sjelo a v hromadných zařízeních ubytovalo rekordních 366 927 návštěvníků. Toto číslo představuje téměř 3% nárůst ve srovnání s předešlým rokem 2022. Co je však ještě důležitější, návštěvnost v letošním roce předčila výsledky z roku 2019, tedy z před-covidového období, o více než 10 %.

Lysá hora, foto: KÚ Moravskoslezského kraje

Jan Krkoška (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: “Jsem moc rád, že pokračujeme v rostoucím trendu návštěvnosti a že náš kraj láká k dovoleným stále více turistů z tuzemska i zahraničí. Věřím, že v ročním součtu návštěvnosti překonáme dosud rekordní rok 2019, kdy se u nás ubytovalo více než milion turistů. Kraj neustále pracuje na zlepšení podmínek a služeb pro turisty. Blíží se zimní sezóna a můžeme se pochlubit moderními lyžařskými resorty i stovkami kilometrů kvalitně upravených tras pro běžkaře. Zájemci mají k dispozici Beskydskou i Jesenickou magistrálu, které propojují většinu oblíbených lyžařských středisek našich hor. Bílé stopy se tady pravidelně udržují i díky Moravskoslezskému kraji, protože investujeme do techniky, aby obce a resorty mohly trasy snáze spravovat. Pravidelně pak pořádáme například oblíbené akce pro rodiny s dětmi – Den na lyžích s Moravskoslezským krajem. Začátkem příštího roku se tak opět potkáme ve Ski Areálu Bílá v Beskydech nebo ve Skiareálu Kopřivná v Jeseníkách.”

Největší skupinu zahraničních turistů tvoří návštěvníci ze Slovenska, Polska a Německa. Do turistické oblasti Beskydy přijelo přes 127 tisíc turistů. Velkou oblibu má i Ostrava, do krajské metropole zamířilo téměř 73 tisíc návštěvníků.

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: “Těší mě, že lidé vyhledávají všechny naše turistické oblasti a objevují zákoutí destinace Severní Morava. Lákáme nejen na přírodní krásy a historické památky, ale také na zajímavá a někdy trochu pozapomenutá místa. Stěžejní je pro nás stále Technotrasa, která propojuje technické a industriální skvosty našeho regionu. Lidé mohou navštívit stránky Technotrasy, kde zjistí, že mnoho míst na této stezce má otevřeno i v zimním období. Dá se tak naplánovat rodinný výlet, i když počasí nepřeje venkovním aktivitám. Dále pak na stránkách Hravé pohraničí najdou lidé mnoho zajímavých tipů na výlety na česko-polském pomezí.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000040025/rekordni-narust-turistu-v-msk-ve-tretim-ctvrtleti-roku-beskydy-opet-na-vrcholu