Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoce mohli lidé z Ostravy-jihu přijít oslavit hned na 2 velikonoční jarmarky

Celý MS kraj |  | Expres Ostrava-Jih

V městském obvodu Ostrava-Jih se konaly hned dva velikonoční jarmarky – jeden tradičně na náměstí a úplně poprvé i v obřadní síni u radnice. Tam mohli zájemci najít produkty sociálních podniků.

Náměstí Ostrava-Jih po měsíci oživil další jarmark – tentokrát Velikonoční. Návštěvníci zde našli tradičně kraslice, pomlázky, folklór a zkrátka vše, co ke svátkům jara patří.

Marek Tichý, spoluorganizátor akce: „Půst je za námi a konečně můžeme zase oslavovat příchod jara, tak jsme se setkali na tomto rynku prostřednictvím samozřejmě pánů radních z kultury, abychom s lidmi na náměstí prožili spoustu představení lidových, komediantských, kejklířských a užili si prvních jarních dnů.“
Veronika Hudečková, spoluorganizátorka akce, Kultura-Jih: „Máme pro návštěvníky bohatý program, jak pro malé, tak velké. Jsou tady dílničky pro děti, zvířátka, děti se můžou projet na oslíku a na všechny tady čeká bohaté občerstvení v podobě různých dobrot a lidi si tady nakoupí i pomlázku, kterou budete potřebovat.“

V rámci velikonočních oslav na Jihu proběhl i jarmark sociálních podniků, a to přímo vedle radnice.

Jana Řehořková, spoluorganizátorka jarmarku, MPSV: „Je tady dneska 15 sociálních podnikatelů, kteří nabízejí svoje výrobky. Mají opravdu hezké věci. – Sociální podnikatelé se zaměřují hlavně na to, aby zaměstnali nějakou cílovou skupinu, zaměstnali nějaké znevýhodněné osoby.“
Zdeněk Staněk, ředitel Charity sv. Alexandra: „U nás najdete výrobky plátěné, například tašky, velikonoční zápichy, věci z keramiky, dekorativní věci. Vyrábějí to lidi s různými druhy postižení, kteří jsou vždycky vedení odborníky v té dané profesi.“

Jarmark pořádala společnost Klastr sociálních inovací a podniků SINEC ve spolupráci s SPointem Ministerstva práce a sociálních věcí.

Stanislava Valašková, spoluorganizátorka jarmarku, SPoint Ostrava: „To je náš projekt, který měl nějakým způsobem slučovat sociální podniky, pomáhat jim, radit a nějakým takovým způsobem propojovat a zveřejňovat, co všechno dělají – nás si lidé totiž často pletou se sociálníma službama, což je něco úplně jiného něž sociální podnik, který se vlastně musí uživit na trhu.“
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Poskytli jsme vstupní prostory před obřadní síní, protože jsou dobře přístupné veřejnosti.“

Jarmark sociálních podniků se konal na Jihu poprvé, ale vedení obvodu i organizátoři akce jsou otevřeni možnosti budoucí spolupráce.

Nahlásit chybu


K tématu

Občané Ostravy-Jihu mohli svátky jara oslavit hned na dvou Velikonočních jarmarcích

V městském obvodu Ostrava-Jih se konaly hned dva velikonoční jarmarky – jeden tradičně na náměstí a úplně poprvé i v obřadní síni u radnice. Tam mohli zájemci najít produkty sociálních podniků.

Nenechte si ujít Cestu k harmonii a Velikonoční jarmark. Akce pro vás připravil MěDK Karviná

19. března 2024 17:58 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Cesta k harmonii a Velikonoční jarmark. Nejbližší akce, které připravil Městský dům kultury Karviná, a které rozhodně stojí za to je navštívit.

Zoo Ostrava zahájila sezónní komentovaná setkání

28. března 2024 15:22 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je otevřená každý den v roce a bude tomu tak i během velikonočních svátků. O Velikonočním pondělí se její brány otevřou dokonce o hodinu dříve. Zahájena budou i sezónní komentovaná setkání.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.

Velikonoce mohli lidé z Ostravy-jihu přijít oslavit hned na 2 velikonoční jarmarky
Vydáno 25. března 2024 10:02, Celý MS kraj, Andrea Holeszová
V městském obvodu Ostrava-Jih se konaly hned dva velikonoční jarmarky – jeden tradičně na náměstí a úplně poprvé i v obřadní síni u radnice. Tam mohli zájemci najít produkty sociálních podniků.

Náměstí Ostrava-Jih po měsíci oživil další jarmark – tentokrát Velikonoční. Návštěvníci zde našli tradičně kraslice, pomlázky, folklór a zkrátka vše, co ke svátkům jara patří.

Marek Tichý, spoluorganizátor akce: „Půst je za námi a konečně můžeme zase oslavovat příchod jara, tak jsme se setkali na tomto rynku prostřednictvím samozřejmě pánů radních z kultury, abychom s lidmi na náměstí prožili spoustu představení lidových, komediantských, kejklířských a užili si prvních jarních dnů.“
Veronika Hudečková, spoluorganizátorka akce, Kultura-Jih: „Máme pro návštěvníky bohatý program, jak pro malé, tak velké. Jsou tady dílničky pro děti, zvířátka, děti se můžou projet na oslíku a na všechny tady čeká bohaté občerstvení v podobě různých dobrot a lidi si tady nakoupí i pomlázku, kterou budete potřebovat.“

V rámci velikonočních oslav na Jihu proběhl i jarmark sociálních podniků, a to přímo vedle radnice.

Jana Řehořková, spoluorganizátorka jarmarku, MPSV: „Je tady dneska 15 sociálních podnikatelů, kteří nabízejí svoje výrobky. Mají opravdu hezké věci. – Sociální podnikatelé se zaměřují hlavně na to, aby zaměstnali nějakou cílovou skupinu, zaměstnali nějaké znevýhodněné osoby.“
Zdeněk Staněk, ředitel Charity sv. Alexandra: „U nás najdete výrobky plátěné, například tašky, velikonoční zápichy, věci z keramiky, dekorativní věci. Vyrábějí to lidi s různými druhy postižení, kteří jsou vždycky vedení odborníky v té dané profesi.“

Jarmark pořádala společnost Klastr sociálních inovací a podniků SINEC ve spolupráci s SPointem Ministerstva práce a sociálních věcí.

Stanislava Valašková, spoluorganizátorka jarmarku, SPoint Ostrava: „To je náš projekt, který měl nějakým způsobem slučovat sociální podniky, pomáhat jim, radit a nějakým takovým způsobem propojovat a zveřejňovat, co všechno dělají – nás si lidé totiž často pletou se sociálníma službama, což je něco úplně jiného něž sociální podnik, který se vlastně musí uživit na trhu.“
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Poskytli jsme vstupní prostory před obřadní síní, protože jsou dobře přístupné veřejnosti.“

Jarmark sociálních podniků se konal na Jihu poprvé, ale vedení obvodu i organizátoři akce jsou otevřeni možnosti budoucí spolupráce.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042202/velikonoce-mohli-lide-z-ostravyjihu-prijit-oslavit-hned-na-2-velikonocni-jarmarky