Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skalka family park nabízí téměř 50 atrakcí pro celou rodinu

Celý MS kraj |

Od zooparku přes vodní svět po autodrom, horské dráhy, kolotoče, lanová centra, trampolíny, skákací hrady a mnohé další. Skalka family park u Ostravy už dávno neslouží pouze zimním radovánkám, ale nabízí celoroční zábavu pro celou rodinu.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Máme skoro 50 atrakcí, snažíme se nabídnout aktivity pro malé i velké, takže užijí si u nás malé děti, pro které máme připravené prolézačky, tady nově indiánskou stezku, plno houpaček, krásnou minizoo. Pro dospělé máme zase připravený minigolf, virtuální realitu, opravdu je tady toho hodně a myslím si, že využití najde každý.“

Areál se začal do podoby zábavního parku rozvíjet docela nedávno. Konkrétně od období koronavirové pandemie.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Takže jsme tomu dali nějakou podobu, kdy jsme začali investovat do těch letních aktivit, protože ta zima už dneska není jaká bývala. Stojí to na tom počasí, které už ty zimní radovánky tak nedopřává. Tak jsme se snažili jít takovou cestou, abychom měli ten areál co nejvíce celoroční. Nabízíme řadu letních aktivit, takže od dob toho Covidu jdeme tímto směrem.“

Malí návštěvníci nejčastěji jako první zavítají do místního Zooparku. Ten nabízí expozici více než 100 zvířat ve 30 druzích.

Simona Javorková, správkyně Zooparku: „Velký zájem je určitě o klokany, potom poníci. Nabízíme vození na poníkovi, což je velký úspěch a morčata. Ty jsou velký tahák.“

Řady Zoo často doplňují i nové přírůstky.

Simona Javorková, správkyně Zooparku: „Odchovy se nám docela daří, momentálně tady návštěvníci mohou vidět mládě klokana rudokrkého, takže když budou všímají a půjdou se k nám podívat, tak ho samice už nosí ve vaku a často vystrčí nožku nebo čumák.“

Vedle Minizoo se rozkládá velké dřevěné bludiště.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Vzali jsme si inspiraci z Francie, kde mají krásné přírodní bludiště takže tam jsme se nechali inspirovat a udělali si tady jedno u nás. Když se zadaří, tak tímto východem byste se měli po nějakém čase dostat, ale pokud se chcete určitě někoho zbavit, tak ho doporučuju vzít do bludiště, na dvě hodinky ho ztratíte, využíváme ho i v létě na příměstské tábory, kde hrajeme stezku odvahy, využíváme to i pro různé teambuildingové aktivity a máme tam krásnou zvoničku štěstí, takže doporučuju, jestli máte nějaké přání, tak si na ni zajděte, zazvoňte. Zaprvé si můžete něco přát a zadruhé Vás najdeme, když se ztratíte.“

Nad celým Zooparkem i bludištěm vede 350 metrů dlouhý skywalk. Nově je propojen i se zmenšeninami světových mostů.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Délka těch světových mostů je přes 100 metrů. Tady za námi se zrovna nachází Golden Bridge, takže pokud jste ještě nenavštívili Golden Bridge, přijďte k nám na Skalku a můžete se po jednom projít.
anketa, návštěvníci areálu: „Chodíte sem často?“ – „No máme permanentku, tak jsme tu letos dneska už potřetí. Dceři se nejvíce líbí na trampolínách asi a na vláčku.“
anketa, návštěvníci areálu: „Hlavně už jsme trochu rádi za to, že už je lepší počasí, že se dá víc vyjít ven a nemusíme jen po těch hernách. Ale líbí se nám tady všechno, je to rozmanité, tak každý si najde, co se mu líbí.“
anketa, návštěvníci areálu: „Já by sem určitě doporučila jít tady do té Zoo a určitě bych šla tady na tu lávku, protože je nová.“
anketa, návštěvníci areálu: „Mě se tady nejvíce líbí klokánci v Zoo.“

Areál se dá také pronajmout pro různé firemní akce, rodinné oslavy nebo i svatby.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Pořádáme plno výletů pro školy i pro školy nebo jiné skupiny, letní tábory, lyžařské kurzy. Myslím si, že těch aktivit je tady opravdu hodně a stačí si jen vybrat.“

K tomu v areálu každoročně přibývají nové atrakce. Letos to už byly světové mosty ale v červnu se otevře další.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „My se snažíme každý rok přidat nějakou novinku na začátek sezóny, pecku tomu říkáme. 1.6. budeme otvírat náš krásný Dinosauří svět, kde bude vlastně putování za dinosaury. Dostaneme se do dávné doby mezi tyto tvory a bude tam krásná procházka mezi pohyblivými dinosaury. Doufáme, že nám žádné dítko nespapají.“

Zájemci, kteří si návštěvu stále rozmýšlejí, mohou areál projít také skrze virtuální prohlídku na webu skalkaostrava.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Hasiči asistovali v Zoo Ostrava u seznamování dvou medvědů

27. února 2025 19:49 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Medvědí teritorium, nečekané střety a bezpečnostní opatření. Takové bylo taktické cvičení hasičů v Zoo Ostrava. Hasiči asistovali chovatelům při seznamování dvou samců medvěda ušatého. Museli být připraveni na krizovou situaci.

Ostravská zoo získala novou samici lva indického. Je příslibem pro budoucí mláďata

4. dubna 2025 16:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Do Zoo Ostrava dorazila nová samice lva indického ze švédské zoologické zahrady. Po aklimatizaci by se měla stát partnerkou stávajícího samce. Zoologové věří, že tento krok povede k úspěšnému rozmnožení ohroženého poddruhu, který dnes v přírodě přežívá pouze v jediném indickém národním parku.

V Zoo Ostrava se vylíhlo šest mláďat nandu pampového

2. května 2025 20:49 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V ostravské zoologické zahradě se na konci dubna vylíhlo šest mláďat nandu pampového – největšího nelétavého ptáka Jižní Ameriky. O mláďata se podle přirozeného vzorce stará výhradně samec, samice se do péče nijak nezapojují.


Muž a žena doma fyzicky i psychicky týrali příbuznou seniorku

Dnes 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Opavští policisté mají na stole velmi nepříjemný případ dlouholetého týrání seniorky. Otřesné jednání mají na svědomí její příbuzní. Muž a žena, kteří s ní žili ve společné domácnosti. Soud je oba poslal do vazby a nyní jim hrozí až čtyři roky vězení.

Výtěžek z reuse centra bude použit na zelené projekty. Zájem mají hlavně městské obvody

Ostrava je zelené město a svůj podíl na tom nese i odpadová společnost OZO Ostrava. Každý rok totiž vyhlašuje výzvu, která je zaměřena na výsadbu a údržbu veřejné zeleně. Financování je zajištěno z výtěžku reuse centra.

Na Opavsku vykopali padesátikilovou leteckou pumu. Policie evakuovala okolní domy

Dnes 12:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při výkopech na stavbě domů našli v Chlebičově na Opavsku leteckou pumu. Policie uzavřela okolí a evakuovala 37 lidí z okolních domů. Pyrotechnik poté z padesátikilové pumy vytáhl rozbušku a bezpečně ji později odpálil. Za 4 hodiny se mohli lidé vrátit zpět do svých domovů.

Odpad z celého Rychvaldu sváží Otesánek Popeláček, jak si ho pojmenovaly děti

Dnes 13:00 | Rychvald | Libor Běčák

Děti mateřské i základní školy v Rychvaldě se zapojily do malého projektu, jehož cílem bylo dát jméno novému vozu na svoz odpadu. Současně malovaly obrázky, které nyní toto auto zdobí.

Pro Frýdek-Místek jsou asistenti důležitým článkem prevence kriminality

Dnes 12:07 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Snaha zajistit co nejvyšší bezpečnost ve městě je ze strany Frýdku-Místku dlouhodobá. Zapadá do ni i činnost asistentů prevence kriminality. My jsme je zachytili v akci na přechodech u základních škol.

Házenkáři Karviné bojují o první místo po základní části

Dnes 12:53 | Karviná | Tomáš Tikal

V loňském roce získali házenkáři Baníku Karviná takzvaný double (čti dabl), to znamená, že kromě domácí soutěže vyhráli i Český pohár. Stejný úspěch by rádi obhájili i v této sezoně a zatím k tomu mají našlápnuto velmi dobře.

Vykrádal auta i domy, osudným se mu stalo schovávání ve křoví. Policie dopadla ostravského fantoma

Měl na svědomí sérii více než dvaceti vloupání do domů i aut po celé Ostravě. Recidivista způsoboval škody za stovky tisíc korun, přičemž často využíval pouhé nepozornosti majitelů a otevřených dveří. Jeho řádění ukončila až pohotová reakce ženy, díky které skončil zloděj ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.

Těšínská karafa opět prověřila mladé sommeliéry

Dnes 11:27 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Znalostní test, degustace i servis vína před odbornou porotou. Do letošního ročníku soutěže Těšínská karafa přijelo na Albrechtovu střední školu v Českém Těšíně 32 studentů z deseti odborných škol z celé republiky.

Část Slezanky zmizí. V centru Opavy začíná dlouho očekávaná demolice problematického objektu

Včera 20:45 | Opava | Yvona Fajtová

Po letech čekání a sporů začne v samém srdci Opavy demolice části objektu Slezanky. Budova na Horním náměstí dlouhodobě vyvolávala emoce nejen mezi obyvateli města, ale i mezi architekty a politiky. Město si od demolice slibuje první krok k rozsáhlé proměně celé lokality.

O půl třetí ráno ji neznámé osoby klepaly na dveře. Strážníky přivolala pomocí Senior linky

89letou seniorku v noci vylekalo klepání na dveře a cizí hlasy. Ihned stiskla tísňové tlačítko u vchodu svého bytu. Hlídka dům prohledala a seniorku ujistila, že je v pořádku.

Lešenáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Záchranný útvar HZS v Hlučíně má nové drony

Dnes 20:51 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Záchranný útvar v Hlučíně získal špičkové nákladní drony, které výrazně usnadní zásahy v extrémním terénu. Tato moderní technika zvýší bezpečnost hasičů a umožní jim efektivněji čelit přírodním katastrofám.

Investice do škol a podpora řemeslných oborů, to je strategie MS kraje

Dnes 12:17 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Hostem pořadu Studuj u nás je tentokrát pan Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje pro školství.

Muzeum Beskyd získalo díky rekonstrukci půdy nový depozitář, své místo tady našla mykologická a geologická sbírka

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek má nové zázemí pro uchovávání svých sbírek. V Langově domě na ulici Hluboká vznikl po rekonstrukci půdních prostor moderní depozitář, který zajistí lepší ochranu muzejních předmětů i odpovídající podmínky pro jejich dlouhodobé uložení.

Štefelovi překazil zlatý hattrick na Beskydské laťce Polák Kolodziejski

Včera 10:56 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Sen o zlatém hattricku se českému skokanovi do výšky Janu Štefelovi nesplnil. Po dvou triumfech na Beskydské laťce v Třinci se tentokrát musel sklonit před výkonem polského soupeře a skončil druhý.

Skalka family park nabízí téměř 50 atrakcí pro celou rodinu
Vydáno 9. května 2024 10:23, Celý MS kraj, Andrea Holeszová
Od zooparku přes vodní svět po autodrom, horské dráhy, kolotoče, lanová centra, trampolíny, skákací hrady a mnohé další. Skalka family park u Ostravy už dávno neslouží pouze zimním radovánkám, ale nabízí celoroční zábavu pro celou rodinu.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Máme skoro 50 atrakcí, snažíme se nabídnout aktivity pro malé i velké, takže užijí si u nás malé děti, pro které máme připravené prolézačky, tady nově indiánskou stezku, plno houpaček, krásnou minizoo. Pro dospělé máme zase připravený minigolf, virtuální realitu, opravdu je tady toho hodně a myslím si, že využití najde každý.“

Areál se začal do podoby zábavního parku rozvíjet docela nedávno. Konkrétně od období koronavirové pandemie.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Takže jsme tomu dali nějakou podobu, kdy jsme začali investovat do těch letních aktivit, protože ta zima už dneska není jaká bývala. Stojí to na tom počasí, které už ty zimní radovánky tak nedopřává. Tak jsme se snažili jít takovou cestou, abychom měli ten areál co nejvíce celoroční. Nabízíme řadu letních aktivit, takže od dob toho Covidu jdeme tímto směrem.“

Malí návštěvníci nejčastěji jako první zavítají do místního Zooparku. Ten nabízí expozici více než 100 zvířat ve 30 druzích.

Simona Javorková, správkyně Zooparku: „Velký zájem je určitě o klokany, potom poníci. Nabízíme vození na poníkovi, což je velký úspěch a morčata. Ty jsou velký tahák.“

Řady Zoo často doplňují i nové přírůstky.

Simona Javorková, správkyně Zooparku: „Odchovy se nám docela daří, momentálně tady návštěvníci mohou vidět mládě klokana rudokrkého, takže když budou všímají a půjdou se k nám podívat, tak ho samice už nosí ve vaku a často vystrčí nožku nebo čumák.“

Vedle Minizoo se rozkládá velké dřevěné bludiště.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Vzali jsme si inspiraci z Francie, kde mají krásné přírodní bludiště takže tam jsme se nechali inspirovat a udělali si tady jedno u nás. Když se zadaří, tak tímto východem byste se měli po nějakém čase dostat, ale pokud se chcete určitě někoho zbavit, tak ho doporučuju vzít do bludiště, na dvě hodinky ho ztratíte, využíváme ho i v létě na příměstské tábory, kde hrajeme stezku odvahy, využíváme to i pro různé teambuildingové aktivity a máme tam krásnou zvoničku štěstí, takže doporučuju, jestli máte nějaké přání, tak si na ni zajděte, zazvoňte. Zaprvé si můžete něco přát a zadruhé Vás najdeme, když se ztratíte.“

Nad celým Zooparkem i bludištěm vede 350 metrů dlouhý skywalk. Nově je propojen i se zmenšeninami světových mostů.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Délka těch světových mostů je přes 100 metrů. Tady za námi se zrovna nachází Golden Bridge, takže pokud jste ještě nenavštívili Golden Bridge, přijďte k nám na Skalku a můžete se po jednom projít.
anketa, návštěvníci areálu: „Chodíte sem často?“ – „No máme permanentku, tak jsme tu letos dneska už potřetí. Dceři se nejvíce líbí na trampolínách asi a na vláčku.“
anketa, návštěvníci areálu: „Hlavně už jsme trochu rádi za to, že už je lepší počasí, že se dá víc vyjít ven a nemusíme jen po těch hernách. Ale líbí se nám tady všechno, je to rozmanité, tak každý si najde, co se mu líbí.“
anketa, návštěvníci areálu: „Já by sem určitě doporučila jít tady do té Zoo a určitě bych šla tady na tu lávku, protože je nová.“
anketa, návštěvníci areálu: „Mě se tady nejvíce líbí klokánci v Zoo.“

Areál se dá také pronajmout pro různé firemní akce, rodinné oslavy nebo i svatby.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „Pořádáme plno výletů pro školy i pro školy nebo jiné skupiny, letní tábory, lyžařské kurzy. Myslím si, že těch aktivit je tady opravdu hodně a stačí si jen vybrat.“

K tomu v areálu každoročně přibývají nové atrakce. Letos to už byly světové mosty ale v červnu se otevře další.

Barbora Kalíšková, ředitelka Skalka family park: „My se snažíme každý rok přidat nějakou novinku na začátek sezóny, pecku tomu říkáme. 1.6. budeme otvírat náš krásný Dinosauří svět, kde bude vlastně putování za dinosaury. Dostaneme se do dávné doby mezi tyto tvory a bude tam krásná procházka mezi pohyblivými dinosaury. Doufáme, že nám žádné dítko nespapají.“

Zájemci, kteří si návštěvu stále rozmýšlejí, mohou areál projít také skrze virtuální prohlídku na webu skalkaostrava.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042954/skalka-family-park-nabizi-temer-50-atrakci-pro-celou-rodinu