Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Muž, který polil ženu hořlavinou a zapálil, byl již v minulosti za podobný čin odsouzen

Celý MS kraj |

Otřesný pokus vraždy vyšetřují policisté ve Frýdku-Místku. Až výjimečný trest hrozí muži, který ve sporu o králíky polil ženu hořlavinou a zapálil. Ta nyní bojuje o život na Popáleninovém centru Fakultní nemocnice Ostrava.

Banální spor o králíky stál padesátiletou ženu z lokality Nová osada ve Frýdku-Místku málem život. Muž, který se účastnil zahradní párty byl notně posilněn alkoholem. Po vzájemné hádce ženu polil zatím nespecifikovanou hořlavinou a zapálil, čímž jí způsobil těžké popáleniny.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Padesátiletá žena utrpěla rozsáhlé popáleniny III. stupně na více než polovině těla. Zasahující lékař zjistil zasažení hlavy, trupu i končetin, pacientka se nalézala v přímém ohrožení života. Musela být uvedena do umělého spánku, posádky zajistily její dýchací cesty intubací a převedly na přístrojem řízené dýchání. Po prvotním ošetření popálených ploch byla pacientka letecky transportována do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava. Její stav byl v době předání kritický."

Obviněný jednatřicetiletý muž byl přitom už jednou za podobný čin odsouzen. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Vrchní komisař odboru obecné kriminality obvinil 31 letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Obviněnému hrozí tentokrát trest ve výši až dvaceti let nebo trest výjimečný."

V MS kraji letos policisté vyšetřovali už čtyři vraždy, z toho tři ve stádiu pokusu. Všechny byly objasněny. 

Nahlásit chybu


K tématu

Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

14. prosince 2025 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

14. prosince 2025 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Dva zranění v kritickém stavu po čelním střetu osobních aut na Bruntálsku

24. října 2025 20:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Velmi vážná dopravní nehoda zaměstnala složky IZS krátce po desáté hodině dopolední v pátek 24. října na silnici mezi Leskovcem a Bruntálem. Po čelním střetu dvou osobních aut museli hasiči vyprošťovat zraněné z vozidel. Tři osoby byly transportovány do nemocnice, jedna z nich letecky.


Zatoulaná kočka uvízla na stromě, byla tam několik dní. Pomoct museli až hasiči

Včera 11:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Českého Těšína vyjeli na pomoc kočce, která několik dní uvízla na stromě. Nepodařilo se jí přilákat dolů ani pomocí jídla. Proto museli zasáhnout hasiči, kteří zatoulanou kočku bezpečně snesli na zem.

Frýdek-Místek pokračuje s umísťováním externích defibrilátorů

Včera 18:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hasičárna v Chlebovicích se stala dalším místem, kde Frýdek-Místek umístil defibrilátor. Je to další preventivní krok k bezpečnosti ve městě.

Mariánské náměstí provoněl guláš. Tradiční Guláš Fest přilákal jedenáct soutěžních týmů

Mariánské náměstí se znovu proměnilo ve velkou venkovní kuchyni. Tradiční Guláš Fest přilákal jedenáct soutěžních týmů a každý vsadil na trochu jiný recept.

Kraj investoval do modernizace ZUŠ v Havířově, pomohly i evropské dotace

23. září 2026 15:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově prošla rozsáhlou modernizací, která má především snížit náklady na energie. Budova dostala nové zateplení, střechu, venkovní žaluzie a moderní vzduchotechniku. Právě tu žáci vítají nejvíce.

Zastupitelé Stonavy se sešli naposledy, obec čekají komunální i senátní volby

Včera 12:01 | Stonava | Libor Běčák

V Domě PZKO se v pondělí 21. září konalo poslední zasedání zastupitelstva obce Stonava v tomto volebním období. Zastupitelé mimo jiné schválili žádosti o dotace pro vlastníky budov. Schválen byl také program podpory kulturní, společenské a sportovní činnosti v obci na příští rok.

O pozemky v opavské Stromovce je velký zájem. Rozhodovalo veřejné losování

23. září 2026 18:52 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě se přiblížila výstavba nové obytné čtvrti Stromovka. Město nabídlo zájemcům prvních 54 stavebních pozemků určených pro rodinné domy. O parcely, o které projevilo zájem více žadatelů, rozhodlo veřejné losování za účasti notáře.

Straník se napojí na opravený vodojem

Včera 10:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve Straníku dospěla ke konci oprava vodojemu, který zásobuje tuto místní část Nového Jičína pitnou vodou. Investice eliminuje jeho poruchovost a zvýší kvalitu dodávek vody.

Letní kino AMFI Poruba se rozloučilo se sezonou. Letošní novinkou byly tematické doprovodné programy

Včera 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Letní kino AMFI Poruba uzavřelo další sezonu. Už osmým rokem nabízí divákům filmy pod širým nebem a letos připravilo také novinku - tematické doprovodné programy.

Nové hřiště, nový chodník. Baška pokračuje v proměně.

Včera 18:00 | Baška | Michal Feber

V Bašce v těchto dnech pokračují hned dvě významné investice. Jedna vzniká přímo u základní školy, druhá propojí obec s oblíbeným místem u přehrady.

V Porubě se otevřel Hravý odpočinek na osmáku. Nabízí prostor pro všechny generace

Včera 15:26 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Nové hřiště, více prostoru pro děti, ale také místo pro setkávání sousedů. Tak vypadá nově upravený vnitroblok na osmém porubském stavebním obvodu, který se proměnil díky participativnímu rozpočtu Naše Poruba.

Zámek Slezské Rudoltice hostil první ze série letošních Dnů rodin

Včera 16:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dny rodin jsou velmi důležitou a velmi oceňovanou akcí sociálních služeb v MS kraji. Jde o tradiční setkání klientů, poskytovatelů a organizátorů a cílem zásadní pomoci neúplným rodinám. Jde organizaci, podporu a pomoc při pěstounské péči či osvojení dětí, aby pro ně nebyly nutné ústavy nebo dětské domovy.

V Rýmařově proběhly Dřevařské, lesnické a myslivecké dny 2026

Včera 16:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Rýmařově se vždy po dvou letech konají Dřevařské, lesnické a myslivecké dny. Ty letošní jako dvoudenní tradičně proběhly v prostorách Flemmichovy zahrady. Představily návštěvníkům vše kolem práce v lese, práce se dřevem a jeho těžbou a zpracováním.

Obcemi, památkami i krásami přírody dvou krajů projela letošní veteránská Rallye Trofeo Niké Jeseníky 2026

Včera 16:32 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jeseníky, Moravskoslezským i Olomouckým krajem projela letošní Podhorská rallye auto veteránů Trofeo Niké 2026. Čtyřdenní akce navštívila jedinečná turistická místa, sídla, obce i pamětihodnosti. Byla oslavou regionálních tradic, kultury, umění a krásy přírody.

Zatoulaná kočka uvízla na stromě, byla tam několik dní. Pomoct museli až hasiči

Včera 11:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Českého Těšína vyjeli na pomoc kočce, která několik dní uvízla na stromě. Nepodařilo se jí přilákat dolů ani pomocí jídla. Proto museli zasáhnout hasiči, kteří zatoulanou kočku bezpečně snesli na zem.

Hosté ve studiu: Kamil Tomášek, zástupce ředitele, ZZS MSK

23. září 2026 15:52 | Celý MS kraj | Jana Lipowská

Resuscitace: každá sekunda rozhoduje

Kraj investoval do modernizace ZUŠ v Havířově, pomohly i evropské dotace

23. září 2026 15:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově prošla rozsáhlou modernizací, která má především snížit náklady na energie. Budova dostala nové zateplení, střechu, venkovní žaluzie a moderní vzduchotechniku. Právě tu žáci vítají nejvíce.

Muž, který polil ženu hořlavinou a zapálil, byl již v minulosti za podobný čin odsouzen
Vydáno 13. srpna 2024 13:45, Celý MS kraj, Tomáš Trávník
Otřesný pokus vraždy vyšetřují policisté ve Frýdku-Místku. Až výjimečný trest hrozí muži, který ve sporu o králíky polil ženu hořlavinou a zapálil. Ta nyní bojuje o život na Popáleninovém centru Fakultní nemocnice Ostrava.

Banální spor o králíky stál padesátiletou ženu z lokality Nová osada ve Frýdku-Místku málem život. Muž, který se účastnil zahradní párty byl notně posilněn alkoholem. Po vzájemné hádce ženu polil zatím nespecifikovanou hořlavinou a zapálil, čímž jí způsobil těžké popáleniny.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Padesátiletá žena utrpěla rozsáhlé popáleniny III. stupně na více než polovině těla. Zasahující lékař zjistil zasažení hlavy, trupu i končetin, pacientka se nalézala v přímém ohrožení života. Musela být uvedena do umělého spánku, posádky zajistily její dýchací cesty intubací a převedly na přístrojem řízené dýchání. Po prvotním ošetření popálených ploch byla pacientka letecky transportována do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava. Její stav byl v době předání kritický."

Obviněný jednatřicetiletý muž byl přitom už jednou za podobný čin odsouzen. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Vrchní komisař odboru obecné kriminality obvinil 31 letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Obviněnému hrozí tentokrát trest ve výši až dvaceti let nebo trest výjimečný."

V MS kraji letos policisté vyšetřovali už čtyři vraždy, z toho tři ve stádiu pokusu. Všechny byly objasněny. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000044386/muz-ktery-polil-zenu-horlavinou-a-zapalil-byl-jiz-v-minulosti-za-podobny-cin-odsouzen