V Dolní Suché došlo v pondělí k dopravní nehodě. Na místo spěchali všechny záchranné složky.
Auto bylo odmrštěno a řidič v něm zůstal uvězněný.
Mladý řidič utrpěl vážná zranění.
Případem se budou dál zabývat karvinští dopravní policisté.
Ze zatím neznámých důvodů narazil řidič do pilíře železničního mostu. Hasiči ho museli vyprostit pomocí speciální techniky. Utrpěl poranění zad a vážné zranění nohy.
foto: HZS MSK
foto: HZS MSK
foto: HZS MSK
foto: HZS MSK
V Dolní Suché došlo v pondělí k dopravní nehodě. Na místo spěchali všechny záchranné složky.
Auto bylo odmrštěno a řidič v něm zůstal uvězněný.
Mladý řidič utrpěl vážná zranění.
Případem se budou dál zabývat karvinští dopravní policisté.
V pondělí před půl pátou ráno se v Ostravě na zastávce Svinov,mosty srazily dvě tramvaje. Jeden vůz naboural zezadu do druhého. Dva lidé utrpěli zranění. Řidičku museli vyprostit hasiči.
Vysoká rychlost, auto na letních pneumatikách a ranní námraza. Kombinace, která málem stála mladého řidiče v Ostravě život. Jeho auto na Rudné vylétlo ze silnice a skončilo na střeše. Utrpěl těžká zranění a hasiči ho museli vystříhat. Policisté ráno řešili dvě podobné nehody.
Auto sjelo ze silnice a skončilo na střeše. Díky systému eCall si auto samo po nehodě přivolalo pomoc. Řidič se sám dostal z vozidla. Pro podezření z vážných poranění byl letecky převezen do nemocnice. Vozidlo skončilo na prudkém svahu, proto byl povolán speciální vyprošťovací automobil.
Rekonstrukcí elektrorozvodů a datových rozvodů procházejí během letních prázdnin další mateřské školy v Havířově. Město do modernizace investuje zhruba 16 milionů korun. Všechny práce musí být dokončeny do začátku školního roku.
41letý motorkář se vracel domů po obchvatu Krnova ve směru na Krásné Loučky. Tam do něj zezadu narazil mladý řidič BMW. Motorkář vyletěl ze stroje a přes kapotu auta spadl na cestu. I přes okamžitou pomoc zemřel. Policisté hledají svědky události.
Po dokončení prvního parkoviště pokračuje Karviná v rozšiřování parkovacích kapacit u Karvinského moře. Před několika dny začala výstavba druhého, výrazně většího parkoviště.
Festival Colours of Ostrava není jen přehlídkou světových hudebních hvězd. Jeho nedílnou součástí je také mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, které nabízí desítky debat, přednášek i workshopů. Návštěvníci se mohou setkat s významnými osobnostmi z oblasti vědy, medicíny, ekonomiky nebo publicistiky.
Nový zámek se postupně mění v reprezentativní objekt. Uvnitř pokračuje renovace interiéru a vizuální dojem zlepší i rekonstrukce příjezdové cesty. V těchto dnech ji dělníci začnou pokrývat žulovými kostkami.
Ostravská katedrála Božského Spasitele prochází změnou. Práce začínají právě v těchto dnech. Varhanáři do chrámu navážejí první díly a píšťaly.
V Ostravě-Hrabůvce řádil zloděj zlatých řetízků. 35letý muž se zaměřil se na starší ženy, kterým šperky strhával přímo z krku. Pachatel neváhal a hned řetízky prodal. Muži hrozí až dva roky vězení. Kriminalisté nyní pátrají po prodaných špercích.
Charitativní sbírka Srdce pro Porubu má za sebou další úspěšný příběh. Díky štědrosti dárců se tentokrát podařilo vybrat 131 tisíc korun na rehabilitace pro Františka Štěpáníka, který se od narození potýká s následky dětské mozkové obrny.
Přistání jako na špendlíkové hlavičce. Pan pilot, borec. Velké množství chvályhodných komentářů zaplnilo sociální síť Facebook ve středu večer k přistání záchranářského vrtulníku v Opavě. Byla tam vyžádána blesková pomoc k seniorce po infarktu. I když lékaři na místě dlouho bojovali o její život, zachránit se ji bohužel nepodařilo.
Ostravské Dolní Vítkovice zaplnili fanoušci hudby. V industriální areálu začal světový festival Colours of Ostrava, který nabídne více než stovku umělců, nové festivalové scény i bohatý doprovodný program.
Ro(c)k na vsi spojil Těšínské divadlo s Čechomorem
Také v Moravskoslezském kraji vznikají projekty zaměřené na resocializaci odsouzených. Nová kaple ve Věznici Heřmanice má nabídnout prostor pro ztišení, duchovní podporu i hledání nové životní cesty.
Vedle jedinečné horské scenérie na turisty čeká na Pustevnách atrakce, která přitahuje návštěvníky z celé České republiky. Sochy z písku, které jsou dokonalým a věrným odrazem živých předloh.
FNO má jedno z největších perinatologických center v Česku
Statisticky je Ostrava bezpečnější než před deseti lety
Muž na Novojičínsku nechal před školkou běžet motor, aby se mu v autě ochladilo. Příležitosti okamžitě využil kolemjdoucí zloděj, který s autem odjel. Díky rychlému zásahu policistů se auto během chvíle vrátilo k majiteli. Pachatel prý jel za svou přítelkyní do sousedního kraje.

V Dolní Suché došlo v pondělí k dopravní nehodě. Na místo spěchali všechny záchranné složky.
Auto bylo odmrštěno a řidič v něm zůstal uvězněný.
Mladý řidič utrpěl vážná zranění.
Případem se budou dál zabývat karvinští dopravní policisté.