Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střelec z Krnova všeho lituje, byl to prý zkrat

Celý MS kraj |

Můž, který ve středu v Krnově rozstřílel ze svého balkónu 8 aut, byl propuštěn na svobodu. Podle žalobce není pro vazbu důvod. To si ale nemyslí někteří sousedé střelce. Bojí se, že se něco podobného může opakovat. Ukázalo se, že motivem střelby byly kočky.

Toto jsou následky noční střelby 44letého muže z Krnova. Ve středu po půlnoci z balkónu v prvním patře pálil z jedné z těchto nelegálně držených zbraní. Policisté ho ještě ve středu zadrželi. Teď už je ale zpátky na svobodě.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje

Sousedy rozhodnutí žalobce překvapilo. Mají strach, že by mohl zase začít střílet a tentokrát ne po autech.

sousedka

Při výslechu muž vysvětlil, že nestřílel po autech, ale po kočkách, které ho budily hlasitým mňoukáním. Byl to prý zkrat a lituje toho.

sousedka

Střelec byl obviněn ze 4 trestných činů a hrozí mu až 8 let vězení. Případ budeme dále sledovat.

Nahlásit chybu


Ostravskem po čtyři dny projížděly nablýskané mercedesy, finále bylo pod pecemi

Dnes 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Majitelé a příznivci vozů Mercedes-Benz se sjeli do Ostravy na čtyřdenní setkání spojené s vyjížďkami po okolí. Historické i současné vozy mohli lidé vidět například na Landeku, v Těrlicku nebo v Dolní oblasti Vítkovic.

Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

Dnes 9:45, vydáno včera 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

V Palkovicích válí s humornými videi, na dožínky jede Petr Kotvald na kombajnu

Včera 9:16 | Palkovice | Libor Běčák

Hajný Horyna a malý Pavlík s jointem marihuany, dvojice kosmonautů Elon Kula a Neil Baca na cestě ke kolonizaci Marsu, král a šašek a mnoho dalších postav už při propagaci Palkovic ztvárnili starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

Senior akademie v Opavě zahájila další běh. Zájem seniorů byl obrovský

Včera 10:28 | Opava | Yvona Fajtová

V Obecním domě v Opavě odstartoval další běh Senior akademie. Šedesát účastníků čeká až do konce října celkem třináct setkání plných odborných přednášek i poznávání města. Na závěr převezmou úspěšní absolventi certifikáty o absolvování studia a drobné dárky.

Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

7. srpna 2026 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

7. srpna 2026 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

OZO bude mít vlastní elektřinu. V Kunčicích vyrostou 2 kogenerační jednotky

6. srpna 2026 10:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava udělala další krok k energetické soběstačnosti. Moderní kogenerační jednotky v areálu OZO vyrobí elektřinu i teplo a sníží náklady i emise. Malou elektrárnu postaví Veolia přímo v Kunčicích.

Zdrogovaný a opilý muž vylezl bez jištění na lezeckou stěnu ve Frýdku-Místku

7. srpna 2026 15:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Volnočasový areál Rivka Park ve Frýdku-Místku se otevře pro veřejnost až v polovině srpna, už teď se tam ale sjely všechny složky záchranného systému. Důvodem bylo vniknutí opilého muže pod vlivem drog do areálu. Vyšplhal na lezeckou stěnu a nemohl dolů.

A přece se točí! Na bíloveckých Nových Dvorech se po 84 letech roztočily lopatky historického mlýna

7. srpna 2026 13:00 | Bílovec | Michal Slonina

A přece se točí! Po 84 letech se na bíloveckých Nových Dvorech znovu roztočily lopatky historického větrného mlýna z 19. století. Kvůli nepříznivému větru je ale museli rozpohybovat dobrovolníci.

Při nocování na hradě Hukvaldy lidé odhalili vraha

7. srpna 2026 10:13 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Lidé, kteří nocovali na hradě Hukvaldy, pomáhali odhalit vraha. Takový byl totiž motiv speciální noční prohlídky historické tvrze.

Dvouletého chlapečka v Havířově pokousal pes, policie hledá majitele

6. srpna 2026 14:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ošklivé zranění v obličeji utrpěl teprve dvouletý chlapeček v Havířově. Podle policie i příbuzných ho napadl pes, který pobíhal bez vodítka a náhubku. Majitel psa údajně z místa odešel. Případem už se zabývá policie, která majitele psa hledá.

Muž v Příboře se vážně zranil při práci s rozbrušovačkou

6. srpna 2026 9:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu ráno zasahovali záchranáři i vrtulník u vážného zranění muže v Příboře na Novojičínsku. Poranil se v oblasti hlavy při práci s rozbrušovačkou. Následně byl vrtulníkem přepraven do ostravské fakultní nemocnice.

Zdravotníci obměňují flotilu vozů. Sanitky budou rozmístěny po celém kraji

5. srpna 2026 14:17 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Každá minuta může rozhodovat o lidském životě. I proto Moravskoslezský kraj pokračuje v modernizaci zdravotnické záchranné služby – do provozu nyní zamířilo 14 nových sanitek vybavených nejmodernější technikou.

V. Palkovská i J. Bělica nejsou na volebních kandidátkách

5. srpna 2026 12:15 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V úterý vypršela lhůta pro podání kandidátek politických stran a uskupení do komunálních voleb. Post primátorky už nebude obhajovat Věra Palkovská za sdružení Osobnosti pro Třinec. V Havířově nebude na kandidátce hnutí ANO radní a hejtman Josef Bělica.

Falešní investiční poradci z Ukrajiny obrali Čechy o miliony. Kriminalisté z MS kraje zasahovali v Kyjevě

5. srpna 2026 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté odhalili mezinárodní gang podvodníků, kteří lákali lidi na pohádkové zisky z kryptoměn. Falešní poradci s lámanou češtinou volali obětem z ukrajinského call centra a připravili Čechy o desítky až stovky milionů korun. Na padesátce domovních prohlídek v Kyjevě se podíleli i čeští vyšetřovatelé.

Střelec z Krnova všeho lituje, byl to prý zkrat
Vydáno 18. dubna 2014 13:37, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
Můž, který ve středu v Krnově rozstřílel ze svého balkónu 8 aut, byl propuštěn na svobodu. Podle žalobce není pro vazbu důvod. To si ale nemyslí někteří sousedé střelce. Bojí se, že se něco podobného může opakovat. Ukázalo se, že motivem střelby byly kočky.

Toto jsou následky noční střelby 44letého muže z Krnova. Ve středu po půlnoci z balkónu v prvním patře pálil z jedné z těchto nelegálně držených zbraní. Policisté ho ještě ve středu zadrželi. Teď už je ale zpátky na svobodě.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje

Sousedy rozhodnutí žalobce překvapilo. Mají strach, že by mohl zase začít střílet a tentokrát ne po autech.

sousedka

Při výslechu muž vysvětlil, že nestřílel po autech, ale po kočkách, které ho budily hlasitým mňoukáním. Byl to prý zkrat a lituje toho.

sousedka

Střelec byl obviněn ze 4 trestných činů a hrozí mu až 8 let vězení. Případ budeme dále sledovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/15722/strelec-z-krnova-vseho-lituje-byl-to-pry-zkrat