Reklama

V MS kraji se zlepšují podmínky pro rodiče v práci

V Moravskoslezském kraji se zlepšují podmínky pro rodiče v práci. Potvrdili to účastníci konference s názvem Společnost přátelská rodině, která proběhla v Novém Jičíně. Problematika zaměstnávání lidí, kteří se zároveň musí starat o děti, je i přesto stále aktuální.

Reklama

Zkrácený úvazek, možnost hlídání dětí ve firmách, flexibilní pracovní doba nebo home office. Tyto a mnoho dalších možností mají zaměstnavatelé pokud chtějí vyjít vstříc svým lidem, kteří se potřebují starat o děti nebo o svou rodinu.

Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center v České republice: “Opravdu krůček po krůčku, nejde to rychle, protože změna myšlení je ten nejsložitější proces. Ale je to stále lepší.”

Radka Filipíková, vedoucí Rodinného centra Provázek Nový Jičín: “Někteří jsou úspěšní a vedou úspěšný dialog se svým zaměstnavatelem. Ti je pak chtějí zpátky. Někteří mají problém a začnou raději podnikat nebo se realizují jinde.”

Účastníci novojičínské konference si vyměnili své postřehy a zkušenosti z praxe. Organizátoři také předali cenu dvěma společnostem právě za přátelský přístup k rodině. Jednou z nich je novojičinské Proficio, které zaměstnává pět maminek. Další dvě plánuje přijmout ještě v tomto roce.

Michaela Holišová, Proficio z. s., Nový Jičín: “Pokud zaměstnavatel potřebu maminek dobře vnímá, tak jim může i pracovní podmínky dobře nastavit. Musím říct, že se to pak dobře odráží v tom, že zaměstnanec je pak hodně loajální a dělá pro firmu mnohem více než to, co má napsáno v pracovní smlouvě.”

Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center v České republice: “My máme pořád pocit, že sladění rodinného a pracovního života se týká jen žen. My se ale snažíme, aby i otcové byli součástí, a aby také podmínky zaměstnavatelů byly vstřícné i k otcům.”

Odborné výstupy z konference budou organizátoři dále distribuovat a pracovat s nimi.
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu