Hora Prašivá byla po staletí poutním místem. Vděčí za to dřevěnému kostelíku sv. Antonína Paduánského, postavenému v roce 1640. Tyto a další informace už turista nemusí hledat v knihách, nebo na internetu. Narazí na ně na vrcholku Prašivé. Tady je totiž jedna z 26 tabulí, které jsou součástí Naučné stezky Prašivá.
Dana Vlčková, předsedkyně Sdružení obcí povodí Morávky: "Naučná stezka Prašivá je celou dobu zaštítěna sdružením obcí povodí Morávky. Ale nejsou to jediné obce, které se projektu účastnily. Kromě našeho sdružení se zapojily ještě obce Horní Domaslavice, Hnojník a Komorní Lhotka, které jsou vlastně teď na trase této naučné stezky."
Vodou z potoku Hlisník, na který narazí každý turista při cestě na Prašivou, se pokřtila pokřtila naučná tabule.
Dagmar Valášková, projektová manažerka Regionu Beskydy: "Já pevně věřím, že to není poslední projekt, který se v rámci našeho fondu zrealizuje, protože alokaci máme vyčerpanou zhruba z jedné poloviny. Takže ještě je dost příležitostí na to, aby se zrealizovaly stejně hezké, nebo hezčí projekty, které přinesou hodně užitku."
Tabule jsou rozmístěny hvězdicovitě, jsou rozmístěny ve více jak deseti obcích. Trasa se sbíhá právě na Prašivé.
Anketa: "V Dobraticích máme v rámci Naučné stezky Prašivá dva panely. Jeden je umístěn u obecního úřadu, který zmiňuje historii obce. A druhý je umístěn u bývalého bukovického fojtství tzn. harendy." "V Nižních Lhotách máme jeden panel, který obsahuje informace o historii i současnosti obce."
Slavnostního otevření se zúčastnili i polští partneři.
Roman Gruszczyk, polský partner: "Podle nás je to velmi dobrý nápad. Shodli jsme se na tom, že bude i v polském jazyce, abychom mohli i my jako turisté ze sousedního kraje poznat lépe Moravskoslezský kraj."
Prašivá je součástí Vyšních Lhot, kde jsou hned tři naučné tabule.