Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Radniční v Havířově získala titul Světová škola, a to za projekt férový obchod

Včera 16:46, Havířov, Bára Kelnerová

Mateřská škola Radniční v Havířově získala za letošní rok ocenění Světová škola. A to za projekt férový obchod, kdy celá školka podpořila nákup produktů od výrobců z chudých rozvojových zemí.

Na Butovické už panuje sváteční čas, advent přivítali jarmarkem

Včera 16:26, Studénka, Petra Dorazilová

Základní škola Butovická uspořádala tradiční předvánoční jarmark s tvořivými dílnami. Rodiče s dětmi tu mohli vánoční dekorace nakoupit a nebo si je sami vyrobit. K návštěvě lákala i školní vánoční cukrárna.

Jak se bude jmenovat nová alej v Bludovicích? Hlasujte do 10. prosince

Včera 15:23, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Z Bludovic směrem k Čerťáku vede nová alej. S podporou města tu stromy vysadili sami obyvatelé. Teď může veřejnost v anketě vybrat i její název. Ve hře je 18 návrh

Nošovice připravily interaktivní představení pro děti

Včera 14:30, Nošovice, Michal Slonina

Herec Martin Sochor přivítal v nošovickém Radegastově šenku nejmenší diváky. V interaktivním divadelním představení s názvem Putování s pantomimou, tentokrát o Davidu a Goliášovi měli hlavní roli právě oni.

Studentka v Ostravě vběhla před tramvaj, zraněná skončila v nemocnici

Včera 14:55, vydáno včera 14:18, Ostrava, Libor Běčák

Zraněním skončil spěch mladé slečny, která v Ostravě patrně přebíhala koleje a nevšimla si blížící se tramvaje.

Ledová plocha ve Studénce patří i krasobruslařům, alespoň na čas

Včera 14:07, Studénka, Petra Dorazilová

Krasobruslení není sportem, který by měl ve Studénce svůj oddíl, přesto je už tři měsíce na zdejším ledě možné tento ladný sport vidět. Na tréninky tu zajíždí krasobruslaři z Ostravy, jejich domovský stadion v Porubě se rekonstruuje.

Řidiči pozor! Zkontrolujte si platnost řidičských průkazů, v Havířově se to týká tisíců lidí

Včera 14:03, Havířov, Bára Kelnerová

Několik tisíc řidičů v Havířově by si mělo zkontrolovat platnost svých řidičských průkazů. Dobrá zpráva je, že kvůli žádosti už lidé nemusí chodit na magistrát. Jaké jsou možnosti, vysvětlila vedoucí odboru vnitra Radana Freislerová.

Program Ostravských Vánoc propojuje různá místa v centrálním obvodu

Včera 13:29, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Po slavnostním zahájení Ostravských Vánoc, které do centra města přilákaly davy návštěvníků se rozjel naplno téměř každodenní program. Čtyři scény nabízejí ideální propojení různých míst centrálního obvodu.

Rodičky v Havířově se budou cítit na oddělení šestinedělí jako v hotelu

Včera 12:40, Havířov, Bára Kelnerová

Nemocnice v Havířově si dala za cíl zmodernizovat oddělení šestinedělí porodnice. Práce trvaly přes rok a nastávající rodiče se mají opravdu na co těšit. Došlo také k rozšíření kapacity.

Ostravští hasiči trénovali postup při úniku toxického plynu

Včera 12:38, Ostrava, Libor Běčák

Únik toxického plynu – ethylenoxidu z tlakové nádoby se stal námětem taktického cvičení složek IZS, které se uskutečnilo ve čtvrtek v areálu Linde Gas a.s. Ostravě.

Komerční sdělení více

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

Rozhovor s Jakubem Mazůchem, tanečním partnerem Evy Adamczykové ve StarDance

Oba začali se svými mistrovskými disciplínami v šesti letech. Ona na snowboardu, on na tanečním parketu. Ona přivezla zlato a bronz z olympiády a je dvojnásobnou mistryní světa, on má zlato a stříbro ze světových tanečních her a je několikanásobným medailistou z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích. A teď spolu tančí ve StarDance. Řeč je o tanečním páru SD 9 Eva Adamczyková a Jakub Mazůch.

Rocková legenda Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava 2024!

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Více