Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti Educy vytvořili obrazy pro odbor dopravy

Odbor dopravy v úřední budově na Divadelní ulici zdobí obrazy studentů střední školy Educa. Tématicky vystihují náplň práce této části úřadu - zachycují automobily a motocykly.

Lidé, kteří přicházejí na odbor dopravy vyřídit své záležitosti, teď mohou chvíle čekání strávit příjemněji - prohlídkou obrazů. Jejich autory jsou studenti reprodukční grafiky Střední odborné škola Educa.

“Výstava je tématická, vztahuje se tedy k našemu odboru dopravy a k dopravě. Vyzdobeny máme nejen kanceláře úřadu, ale i zkušební místnost řidičů, prostory pro klienty a schodiště,” uvedl Libor Macíček, vedoucí odboru dopravy, MěÚ Nový Jičín.

“Aby výstava nebyla monotónní, tak jsme tady udělali průřez výtvarnými technikami. Můžete tady viděl linoryty, je tady čistě počítačová grafika plus technika pointilismu a šablony, které žáci stříkali akrylovými spreji,” sdělila Adéla Brózdová, učitelka odborného výcviku, SOŠ Educa.

Obrazů je celkem 40 a vystaveny zůstanou ve druhém patře budovy městského úřadu na DIvadelní ulici trvale.   

“Na obrázku je velorex neboli hadraplán, protože můj otec má toto vozidlo rád, tak jsem se ho rozhodla nějak ztvárnit,” popsala svůj obraz Veronika Slívová, studentka SOŠ Educa.

“Technika se jmenuje pointilismus, celý ten obrázek je jenom z teček, je to ruční práce a můžu říct, že je to opravdu náročné,” okomentovala své dílo další studentka oboru reprodukční grafik Klára Modrianská.

“Čím více tečkujete, čím více jsou tečky hustší, tím je obraz detailnější a více vyniká stínování,” upozornila Natálie Kabátová, studentka SOŠ Educa.

“Má technika je bez názvu. V podstatě jsme použil papír, pak jsem si z novin vystřihnul různé články a na podklad jsem nastříkal sprejem obrys auta,” vysvětlil svou tvorbu Tomáš Nešpor, student SOŠ Educa.

Práce studentů mohou lidé ve městě vidět také na dalších místech, například v mateřské škole Karla Čapka, na dětském oddělení nemocnice a na dopravním hřišti na ulici Dlouhá.

“Určitě je to pro ně hodně motivační a je to i vidět na jejich chuti do práce, když vidí, jak pěkně jejich obrázky působí na stěnách na diváka,” doplnila Adéle Brózdová.

V jednání je, že by další výtvarná díla studentů mohla v příštím roce zpestřit také Návštěvnické informační centrum.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail