Novojičínská veřejnost diskutovala s radnicí

Novojičínská veřejnost hledala s radnicí průsečíky vizí, kam by podle ní mělo město směřovat. Lidé v diskuzním fóru projevili zájem o životní prostředí, vzhled města a také o sport.

Akce konaná s úmyslem “rozmluvit  Nový Jičín” nabídla osm diskusních témat - lidé mohli s úředníky hovořit například o životním prostředí, kultuře, dopravě, podpoře podnikání a volnočasových aktivitách.

“My jsme přišli otevřít otázku  vybudování víceúčelové sportovní haly v Novém Jičíně,” uvedl  Petr Burýšek, účastník veřejného fóra.

“Vždy mě zajímá především životní prostředí. A my toho tady vymýšlíme strašně moc, ať už rozšiřování zeleně, chov včel,  biokontejnery, aby se rozvážely trošičku dříve,” sdělil Karel Starůstka, účastník veřejného fóra

“U našeho stolu řešíme podněty od občanů v oblasti veřejného prostoru a architektury. Máme tady náměty na údržbu mobiliáře na sídlišti Dlouhá a opravu herních prvků na dětských hřištích,” ukázala Kateřina Nehasilová, vedoucí oddělení rozvoje MěÚ Nový Jičín.

Svůj vlastní diskuzní prostor měla i mládež. Tady zazněla například poptávka po větší možnosti  letních brigád v zařízeních města nebo zřízení půjčovny kol a koloběžek. Z veškerých návrhů nakonec dostalo zelenou 16 podnětů.

“Je tady něco přes sto lidí, asi je to i tím, že jsme trošku více zapracovali na propagaci,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Rozhodovat o 10 výsledných prioritách budou moci i ti, kteří na veřejné fórum nedorazili, a to hlasováním na internetu. Nejvíce sympatií přímo na místě získala podpora prvků na zadržování dešťové vody a nová sportovní hala.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 20.11. 21:21
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků