Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská veřejnost diskutovala s radnicí

Novojičínská veřejnost hledala s radnicí průsečíky vizí, kam by podle ní mělo město směřovat. Lidé v diskuzním fóru projevili zájem o životní prostředí, vzhled města a také o sport.

Akce konaná s úmyslem “rozmluvit  Nový Jičín” nabídla osm diskusních témat - lidé mohli s úředníky hovořit například o životním prostředí, kultuře, dopravě, podpoře podnikání a volnočasových aktivitách.

“My jsme přišli otevřít otázku  vybudování víceúčelové sportovní haly v Novém Jičíně,” uvedl  Petr Burýšek, účastník veřejného fóra.

“Vždy mě zajímá především životní prostředí. A my toho tady vymýšlíme strašně moc, ať už rozšiřování zeleně, chov včel,  biokontejnery, aby se rozvážely trošičku dříve,” sdělil Karel Starůstka, účastník veřejného fóra

“U našeho stolu řešíme podněty od občanů v oblasti veřejného prostoru a architektury. Máme tady náměty na údržbu mobiliáře na sídlišti Dlouhá a opravu herních prvků na dětských hřištích,” ukázala Kateřina Nehasilová, vedoucí oddělení rozvoje MěÚ Nový Jičín.

Svůj vlastní diskuzní prostor měla i mládež. Tady zazněla například poptávka po větší možnosti  letních brigád v zařízeních města nebo zřízení půjčovny kol a koloběžek. Z veškerých návrhů nakonec dostalo zelenou 16 podnětů.

“Je tady něco přes sto lidí, asi je to i tím, že jsme trošku více zapracovali na propagaci,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Rozhodovat o 10 výsledných prioritách budou moci i ti, kteří na veřejné fórum nedorazili, a to hlasováním na internetu. Nejvíce sympatií přímo na místě získala podpora prvků na zadržování dešťové vody a nová sportovní hala.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy