Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín přivítal královský průvod, který ohlásil 20. ročník dobročinné sbírky

První dny nového roku jsou spojeny s tradiční Tříkrálovou sbírkou, letos se koná už její 20. ročník. Při této příležitosti prošly některými městy kostýmované královské průvody. Vzácná návštěva dorazila například i do Nového Jičína.

Tříkrálový průvod vyšel v Novém Jičíně od farního kostela a zastavil se na náměstí u Ježíška v dřevěném betlému. Tady si lidé mohli vyslechnout, kdo to byli Tři králové, jaké dary a proč přinášeli.  

“Tři králové přinesli to vůbec nejvzácnější, co v té době existovalo, takže ho pravdu uctili jako největšího krále,” vysvětlila Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín.

“Tříkrálový průvod naznačuje a ukazuje, že Vánoce neskončily, že Vánoce pokračují, že to není jenom ten okamžik Štědrého večera, kdy vlastně Vánoce začínají,” připomněl Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín. 

“Je to moc krásné, vidím to tu poprvé,” reagovala jedna z přihlížejících žen. “Jsme naprosto nadšeni, jen více takových akcí,”  přidala se další návštěvnice akce

Děkan římskokatolické církve vysvětil křídy, kterými koledníci píší na dveře své poselství, písmena K+M+B, a ti mohli vyrazit do ulic. 

“Výtěžek bude určen do našich azylových domů, a to konkrétně na dětská hřiště, která nám chátrají a jsou v neprovozu schopném stavu,” sdělil Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín. 

Část financí také poputuje na pomoc  nemocným, handicapovaným a matkám s dětmi v tísni. Tříkrálová sbírka, největší dobročinná akce u nás, potrvá do 14. ledna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy