Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci řeší, kde budou parkovat. V sídlištích má problém tisíc řidičů

V Novém Jičíně chybí v bytové zástavbě více než tisíc parkovacích míst. Vyplynulo to ze studie, kterou město nechalo zpracovat odbornou firmou. Ta zároveň předložila i návrhy řešení. Lidé si je mohli vyslechnout na veřejném projednání.

Koncepci parkování ve městě zpracovává Nový Jičín od loňského podzimu. Těsně před finalizací odprezentovalo tento strategický dokument veřejnosti. 

“Speciálně mě zajímá ulice Dlouhá, tam je to kritické,” prozradil jeden z účastníků veřejného projednání. “Loučka má obrovské sídliště, kde je velký problém s parkováním, tak se jdu zeptat, jestli někdo někdy tuto záležitost bude řešit,” přidal se další Novojičíňák.   

Právě parkování v sídlištích je největším problémem, pro odstavení vozidel chybí více než 1 000 míst, nejvíce v lokalitě sídliště Dlouhá a v místní části Loučce na Lani. 

“Je tam navržena úprava v rámci revitalizace sídliště. Na Lani uvažujeme s předlážděním, tam by mělo vzniknout asi dvacet nových míst,” podotkl Petr Macejka, zpracovatel koncepce parkování.  

Další přetíženou oblastí je sídliště Dvořákova. Nová parkovací místa se dle zpracovatele koncepce dají najít i povolením parkování  v místech, kde to dopravní předpisy zakazují, nicméně zde řidiči stejně parkují, přestože jim hrozí pokuta. 

“Místní úpravou, dopravním značením, můžeme velkou část vyznačit a tím legalizovat ten stav, který tu dneska je,” podotkl Petr Macejka.  

Koncepce má být definitivně hotova do konce února. Na jejím základě vznikne akční plán jednotlivých návrhů. 

“A pak bude na vedení města, jak rozhodne, v jakém pořadí bude a které bude realizovat,” uzavřela Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

Naopak, jak průzkum v rámci koncepce ukázal, v centru města výraznější problémy nejsou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy