Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté z Épinalu okusili novojičínský led i pohostinnost

Nový Jičín hostil mladé hokejisty z francouzského Épinalu. Návštěva vyplynula z partnerských vztahů, které obě města udržují už dvacet let.

Zahrát si hokej do Nového Jičína přijely dva týmy chlapců ve věkových  kategoriích do 11 a do 13 let z francouzského města Épinal. Soupeři a současně kamarádi jim byli hráči zdejších Ďáblíků. 

“Dneska hrajou, to co slyšíte za námi, to jsou smíšená družstva. Rozhodli kluky, dva Francouze  k nám, dva Čechy k nim, takže hrají takový mix,” ukázal na ledovou plochu Milan Urban, manažer HK Nový Jičín.  

Oba týmy svedly dohromady dvacetileté kontakty obou měst. Oficiální partnerská smlouva mezi Novým Jičínem a Épinalem byla podepsána před 13 lety. 

“My se obecně snažíme, aby to partnerství s našim městem nebylo pouze formální, a aby z něj něco měli i občané jednak našeho i partnerského města,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

“Domlouváme se anglicky nebo přes google překladač,” usmál se jeden  z novojičínských hokejových mladíků Simon Klunda, HK Nový Jičín. 

“Je to s nimi super, hrajeme hry na počítači,” přidal se kamarád z týmu Daniel Horák, HK Nový Jičín. 

“Je to pro děti dobrý výlet, mají pěkné zážitky. Večery  tráví u českých rodin, kde mohou vidět, jak tady žijete. Je to pro ně dobrá zkušenost,” reagoval Yvan Charpentier, trenér Epinal hockey club (Francie)

Kromě hraní hokeje, a to i například ve Vsetíně nebo v Havířově,  spojili Francouzi týdenní pobyt v Novém Jičíně s návštěvou základní školy Komenského 68, prohlédli si město a jako diváci zavítali na extraligový hokej do vítkovické haly. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy