Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo vítání turistů zkoumá kastelán Zámku Kunín práci stavitele

Současná epidemie zhatila také plány kastelánů otevřít koncem března hrady a zámky v Čechách a na Moravě. Na své první turisty se těšili i na Novojičínsku, v Zámku Kunín, kde připravují.

Přesně naopak, než tomu mělo koncem března být - Zámek Kunín se místo zahájení sezony uzamyká. Otevírat měl příští sobotu, dopředu byly nahlášeny dva zájezdy turistů. 

“Nás to mrzí také proto, že padl jeden velký projekt, a to je květinová výzdoba po dlouhé době s floristkou Míšou Kamasovou. nyní čekáme, kdy zámek budeme moci otevřít,” uvedl Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín.

Kastelán se tak nyní vrhl do dalšího bádání. Muzeum Novojičínska, pod jehož správu zámek patří, se přihlásilo ke 150. výročí narození stavitele Adolfa Loose, který bude mít v Praze výstavu. Tento architekt pracoval i pro posledního majitele zámku Viktora Bauera. Jaroslav Zezulčík prozkoumává dokumenty, které osvětlují podíl Adolfa Loose na výzdobě rezidencí rodiny Bauerů. 

“Podoba tohoto pokoje v roce 1913 byla naprosto jiná. Tyto empírové malby, které byly objeveny, byly samozřejmě překryty štukem a další výzdobou. Dominantou byl velký obraz Svaté rodiny, a například zde, přímo před námi, se nacházela krásná empírová černá postel s nočním stolkem,”ukázal do prostoru kastelán zámku. 

Právě tato postel se v zámku dochovala dodnes. Kastelán doufá, že návštěvníci budou moci tento kus nábytku a další skvosty vidět co nejdříve.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků