Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín letos investuje do parkování 12 milionů. Novinky ukazuje interaktivní mapa

Nový Jičín letos do parkování investuje více než 12 milionů korun. Zdvojnásobí kapacitu parkoviště u největšího sídliště Dlouhá a obnoví zastaralé parkovací automaty.

Novojičínská radnice nechala zpracovat koncepci parkování, která dává na několik let dopředu návod, jak statickou dopravu řešit v centru města a v problémových lokalitách sídlišť. Ještě v letošním roce investuje do parkování 12 a půl milionu korun. 

“Jednak je to deset milionů na parkoviště na Dlouhé a potom dva a půl milionu na obnovu parkovacích automatů,” upřesnil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Zastaralé parkovací systémy nahradí nové s možností placení nejen mincemi, ale i bankovní kartou. Jaká další opatření ze zpracované koncepce přijdou na řadu a ve kterých letech, to by měl určovat akční plán. 

“Je na něm nějaká předběžná shoda, ale musí ještě projít schválením v radě a zastupitelstvu na jaře tohoto roku. Pak bude definitivně jasné, k čemu se město zavazuje,” dodal místostarosta. 

V dalších návrzích je například řešení nedostatku parkovacích stání v ulici Na Lani v sídlišti Loučka. 

“V tomto místě navrhovatel koncepce vytipoval, že by mohlo vzniknout nových 20 parkovacích míst pouhou úpravou směru parkování, že by i po této straně mohly parkovat automobil kolmo,” ukázala Jitka Pospíšilová, vedoucí odboru rozvoje a investic, MěÚ Nový Jičín. 

Úprava by znamenal částečné zúžení chodníku a změnu dláždění, nijak ale nezasáhne do zeleně. 

Všechna další konkrétní opatření v jednotlivých lokalitách, včetně návrhů na navýšení parkovacích míst,  si mohou lidé prostudovat na interaktivních mapách zveřejněných na webu města. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků