Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín letos investuje do parkování 12 milionů. Novinky ukazuje interaktivní mapa

Nový Jičín letos do parkování investuje více než 12 milionů korun. Zdvojnásobí kapacitu parkoviště u největšího sídliště Dlouhá a obnoví zastaralé parkovací automaty.

Novojičínská radnice nechala zpracovat koncepci parkování, která dává na několik let dopředu návod, jak statickou dopravu řešit v centru města a v problémových lokalitách sídlišť. Ještě v letošním roce investuje do parkování 12 a půl milionu korun. 

“Jednak je to deset milionů na parkoviště na Dlouhé a potom dva a půl milionu na obnovu parkovacích automatů,” upřesnil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Zastaralé parkovací systémy nahradí nové s možností placení nejen mincemi, ale i bankovní kartou. Jaká další opatření ze zpracované koncepce přijdou na řadu a ve kterých letech, to by měl určovat akční plán. 

“Je na něm nějaká předběžná shoda, ale musí ještě projít schválením v radě a zastupitelstvu na jaře tohoto roku. Pak bude definitivně jasné, k čemu se město zavazuje,” dodal místostarosta. 

V dalších návrzích je například řešení nedostatku parkovacích stání v ulici Na Lani v sídlišti Loučka. 

“V tomto místě navrhovatel koncepce vytipoval, že by mohlo vzniknout nových 20 parkovacích míst pouhou úpravou směru parkování, že by i po této straně mohly parkovat automobil kolmo,” ukázala Jitka Pospíšilová, vedoucí odboru rozvoje a investic, MěÚ Nový Jičín. 

Úprava by znamenal částečné zúžení chodníku a změnu dláždění, nijak ale nezasáhne do zeleně. 

Všechna další konkrétní opatření v jednotlivých lokalitách, včetně návrhů na navýšení parkovacích míst,  si mohou lidé prostudovat na interaktivních mapách zveřejněných na webu města. 
Domov Duha, příspěvková organizace
Nový Jičín
od 32 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

KAR-mobil s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Autocentrum Lukáš s.r.o. 04
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků