Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ochranné pomůcky modeluje v Novém Jičíně školní 3D tiskárna

Do výroby roušek, která aktuálně hýbe Českem, se zapojila také novojičínská základní škola Dlouhá, a to poměrně netypickým způsobem. K jejich zhotovení používá 3D tiskárny.

3D tisk slouží běžně na této novojičínské základní škole při výuce informatiky nebo fyziky. I teď, když jsou školní lavice prázdné, jedou tři tiskárny na maximální výkon. Vznikají tu součásti pro výrobu ochranných pomůcek - rámky pro plastové štíty. 

“S touto myšlenkou jsme začínali, že bychom to rádi nabídli zaměstnancům nemocnice, případně jiným zdravotníkům, kteří to použijí. Záleží samozřejmě na jejich zájmu a  vyjádření, jestli jim toto bude vyhovovat,” uvedl Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín.

První kusy plastových štítu směřovaly k personálu mateřské školy Dlouhá, která je ve městě otevřena jako hlídací služba pro děti zdravotníků a záchranářů.  

“Plexiskel je nedostatek, ty bereme, kde se dá. Kdyby někdo měl k dispozici volná, mohl nám je poskytnout, tak to samozřejmě  rádi přivítáme. Zatím to improvizovaně zkoušíme z různých krytů nástěnek a tak dále,” podotkl ředitel školy.  

Dalším výrobkem, který v těchto modeluje školní tiskárna, je šikovná pomůcka pro domácí šití látkových roušek. 

“Aktuálně naše tiskárna tiskne ten díl, který pomáhá skládat šňůrky pro roušky,” ukázal Ladislav Gróf.

Tisk jednoho základu na plastový štít trvá čtyři hodiny, pomůcko pro tvarování šňůrek je na světě za hodinu a čtvrt.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků