Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kino znovu otevírá, bez nápojů a s rouškou

Kino v Novém Jičíně je po pauze vynucené koronavirem připraveno na znovuotevření. Podle nařízení vlády v něm ale zůstanou dvě třetiny sedaček prázdné. Na první film sem lidé mohou přijít 18. května.

Vynucenou pauzu využilo Kino Květen k údržbě, vyčištěné jsou koberce a část sedaček je přečalouněna. Na většinu z nich si ale diváci jen tak nesednou. Podle aktuálních nařízení může dovnitř jen 92 diváků + 8 osob obslužného personálu. Celková kapacita kina je při tom 450 lidí, včetně míst na balkónech, které teď ale zůstanou zavřené.

“Rozesazení diváků v kině bude systémem 2+1, to znamená, že budou vždy dvě místa obsazená a jedno místo volné, přičemž každá lichá řada bude prázdná,” podotkl Marek Grussmann, vedoucí Kina Květen.

Na první představení sem lidé mohou přijít 18. května, v 19 hodin začíná film V síti. Minimálně do konce měsíce bude kino v provozu v omezeném režimu.

“To znamená v pondělí až v pátek budeme promítat pouze jeden film v 19 hodin, o víkendu budeme promítat dva filmy,” podotkla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Stejně tak jsou na webu a facebooku uvedena doporučení, aby si lidé vstupenky kupovali on-line, a nechybí ano podrobný seznam hygienických opatření.

“Po celou dobu promítání musí mít diváci nasazeny roušky. Dále se nesmí konzumovat žádné nápoje, ani ty, které bu si divák sám přinesl, zkrátka nic se nesmí konzumovat. Po každém představení bude nutné celý sál vydezinfikovat, i proto jsou promítací časy omezené,” upozornil vedoucí kina.

Květnová nabídka filmů obsahuje 15 titulů, jsou mezi nimi animované pohádky i premiéra válečného snímku Nejvyšší pocta.

“Distributoři aktuálně ještě nepouštějí největší filmové hity, které byly naplánovány na letošní rok. Veškeré premiéry těchto filmů byly přesunuty na rok 2021. Ale naštěstí Asociace provozovatelů kin s nimi jedná. tak aby postupně uvolnily tyto filmy do vysílání, což se pomaličku děje, takže některé z novinek budou už v květnu a další budou následovat od června,” konstatoval Marek Grussmann.

Předpokladem je, že nejočekávanější snímky roku 2020 by se tak na plátnech mohly začít objevovat od srpna. Novojičínské kino také zcela nezavrhuje myšlenku letního promítání pod širým nebem v zahradě restaurace Nového slunce. Vše bude záležet na aktuální situaci a uvolňování opatření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy